Srbinu balkanski derbi: Novak počistio Hrvata i plasirao se u četvrtfinale US opena!

03:43

0

Đoković bez većih problema pobedio Borna Goju sa 3:0

Novak Đoković - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II

Novak Đoković se plasirao u četvrfinale US opena, pobedom nad Bornom Gojom sa 3:0 (6:2, 7:5, 6:4) i tako zakazao duel sa domaćim igračem Tejlorom Fricom za ulazak u polufinale prestižnog turnira.

Dobro je što se Nole nije previše zadržao na terenu Artur Eša, kao što je to bio slučaj u meču sa Laslom Đereom, već se pobrinuo da ga završi u tri seta, što mu je i bio cilj pre početka duela sa Hrvatom.

Sve je zanimalo kakva će biti Noletova reakcija posle maratonskog meča protiv sunarodnika pre dva dana, ali dobro je da to nije bio slučaj protiv Borna, koji je trajao nešto više od dva sata i 20 minuta.

Što se tiče samog meča protiv Hrvata, od samog starta je kontrolisao duel, Goju nije dozvolio da nametne svoj ritam, i tokom celog okršaja Nole je igrao na visokom nivou.

Drugi set je bio malo uzbudljiviji, borio se Borna koliko je mogao, ali sa druge strane mrežice je imao raspoloženog Novaka koji je pokazao da je na US open došao sa jednim ciljem, a to je osvajanje 24. grend slema.

Blog uživo:

6:4 - Kraj, Đoković pobedio Goju sa 3:0.

5:4 - Gojo se ne predaje, osvaja četvrti gem, ali Novak sada servira za trijumf.

5:3 - Đoković potvrdio brejk i treba mu samo još jedan gem da se plasira među osam najboljih na US openu.

4:3 - Đoković pravi brejk u pravom trenutku, i još dva gema ga dele od plasmana u četvrtfinale US opena.

3:3 - Novak relativno siguran na svom servisu, izgleda svežije u odnosu na svog protivnika.

2:3 - Definitivno, Goju i dalje služi servis i to ga održava u životu protiv Novaka, koji čeka trenutak da napravi brejk imeč privede u svoju korist.

2:2 -  Identičan set, kao i drugi, nadamo se da će se tako i završiti, u korist Đokovića. Ajmo, Nole još malo je ostalo.

1:2 - Imao je <nole šansu da napravi brejk, međutim Gojo je odlično servirao i spasao dve brejk lopte.

1:1 - Novak siguran na svom servisu, preslikan drugi set. Obojica tenisera lagano osvajaju svoje gemove.

0:1 - Gojo siguran na svom servisu na početku trećeg seta. Bez izgubljenog poena došao u vođstvo.

Kreće treći set

7:5 - Ma, tako je majstore, Đoković osvojio drugi set posle velike borbe, i tako stigao na korak od plasmana među osam najboljih na US openu.

6:5 - Nije moglo bolje, Đoković pravi brejk u 11 gemu i tako stigao na korak od osvajanja drugog seta. Idemo, sada Nole.

5:5 - Dobro je, Đoković osvaja gem na svoj servis i izjednačio u drugom setu. Sve smo bliži taj brejku.

4:5 - Borna siguran na svom servisu, sada je Goja na korak od osvajanja drugog seta, ali nadamo se da mu Novak neće to dozvoliti.

4:4 - Obojica tenisera sigurna na svojim servisima. Da li je vreme Novače za brejk.

3:4 - Istom merom odgovara Borna, osvaja gem bez izgubljenog poena. Nastavlja se velika borba u drugom setu.

3:3 - Nije moglo bolje, Nole sa nulom osvaja gem, dosta siguran na svom servisu.

2:3 - Posle velike borbe, ovaj gem je pripao hrvatskom teniseru. Ali, verujemo da to neće uticati na Novaka. Idemo, majstore, glavu gore.

2:2 - Đoković se totalno vratio u meč. Bez izgubljenog poena, Nole siguran na svom servisu.

1:2 - Dobro je, Nole odmah vratio brejk, ali zdušno mu je u tome pomogao Borna, koji je napravio čak pet duplih grešaka. Ajmo, Nole, sada iskoristi momento.

0:2 - Borna bolje krenuo drugi set i već napravio brejk, nadamo se da ovo neće uticati na igru Đokovića.

0:1 - Gojo bolje krenuo drugi set, osvojio prvi gem, servirao je odlično, ali Novak sigurno zna šta mu je raditi.

Kreće drugi set:

6:2 - Đoković furiozno osvaja prvi set i tako je pokazao protivniku da je on gazda na Artur Ešu. Najvažnije da Nole nastavi u ovom ritmu i što manje vremena ostane na terenu.

5:2 - Posle velike borbe u ovom gemu, Goja je bio bolji i smanjio prednost, ali Novak servira za osvajanje prvog seta.

5:1 - Odličnom igrom Đoković stigao na korak od osvajanja prvog seta. Za to mu je potrebno da osvoji samo još jedan gem.

4:1 - Nole ima sada dva brejka prednosti i sve je bliži osvajanju prvog seta. Definitivno je nametnuo svoj ritam igre, a onda je svaki protivnik na mukama.

3:1 - Bez većih problema Nole osvaja treći gem prvog seta, bez izgubljenog poena. Srpski teniser dosta siguran na startu meča protiv Goja.

2:1 - Gojo osvaja prvi gem na meču i to na svoj servis. Đoković i dalje ima prednost jednog gema.

2:0 - Nole potvrdio brejk, i već pokazao da je apsolutni favorit u balkanskom derbiju. Idemo, Nole, samo tako nastavi.

1:0 - Đoković je već na startu meča napravio brejk i tako pokazao da ne želi da mu se ponovi duel koji je igrao protiv Đerea u prethodnom kolu.