17:15

0

U sledećem kolu ili protiv Španca ili Argentinca

Laslo Đere - Copyright MN Press

Laslo Đere se plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Kicbilu u Austriji. Srpski teniser je u meču osmine finala pobedio Brazilca Tijaga Sejbot-Vajlda rezultatom 2:0 (7:5, 6:3). Borba je trajala 95 minuta.

Tokom prvog seta, Brazilac, 117. na ATP listi bio je u vođstvu i nije bilo brejkova. Kada se došlo do taj-brejka, Đere (38. na ATP listi) je bio uspešniji, sa 7:5.

U nastavku meča, naš igrač je napravio brejk za 2:0, a zatim ga i potvrdio. U petom gemu, imao je Brazilac tri brejk šanse, ali ih nije iskoristio. Tako da je bilo 4:1. U šestom gemu, Đere je imao i jednu priliku za brejk, ali se protivnik spasio i smanjio na 4:2.

U narednom gemu, ponovo brejk šansa, ali za Sejbot-Vajlda. Ipak, spasio se Đere i poveo sa 5:2. Zatim je Brazilac osvojio gem na svoj servis, a onda i srpski teniser, za konačnih 6:3 i plasman među osam najboljih.

U četvrtfinalu igraće protiv pobednika duela Španca Alberta Ramosa Vinjolasa i Argentinca Pedra Kačina.

Turnir u Austriji pripada seriji 250. Ranije su eliminisani Hamad Međedović i Dušan Lajović.