Laslo izbacio šampiona i otišao u polufinale! Veliki uspeh tenisera iz Srbije, sada juri svoje peto finale

28.07.2023

22:11

0

Autor: P.K.

Đere odličan protiv favorizovanog rivala. Sada ima dobru šansu da dođe do finala.

Laslo Đere - Copyright MN Press

Teniser iz Srbije Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Hamburgu, pošto je pobedio Italijana Lorenca Musetija u dva seta, 7:5 i 6:3.

Ovo je veliki uspeh za Đerea, pošto je on 57. na ATP rang-listi, dok je Museti 18. i aktuelni je šampion turnira.

Đere će se u polufinalu ATP turnira u Hamburgu sastati sa Džangom Džidžengom iz Kine, trenutno 79. na ATP listi.

Đere će se nadmetati za svoje peto finale u karijeri. Do sada je osvojio dve titule na seniorskom nivou i igrao je u dva finala gde je izgubio.

U prvom setu viđena su tri brejka, ali je Laslo imao dva. Museti je prvi napravio brejk, ali je Đere odmah uzvratio i izjednačio na 4:4. Na kraju prvog seta Đere je napravio još jedan brejk i poveo sa 7:5.

U drugom setu Đere je dominirao nad Italijanom. Nije iskoristio tri brejk prilike, ali je ipak posle uspeo da oduzme servis Musetiju za 5:3.

Đere je drugi put u karijeri došao do polufinala turnira u Hamburgu.