Šokantan poraz Novaka Đokovića u nestvarnom meču! Museti prvi put pobedio Srbina!

13.04.2023

19:50

0

Autor: D. P.

Najbolji svetski teniser nije preživeo pakao u duelu sa Italijanom

Copyright Foto: Marko Metlas/MN Press

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković neće igrati u četvrtfinalu turnira u Monte Karlu.

Poražen je od Italijana Lorenca Musetija sa 2:1 u neverovatnom meču u kom je viđeno sve i svašta! Nole je, posle velike borbe i jednog od najneobičnijih mečeva u poslednje vreme, morao da prizna poraz rivalu.

Prvi set Novak je dobio nakon što je tri puta morao da oduzima servis rivalu, a pošto je svoj gubio dva puta kada bi sticao prednost. A onda je počelo potpuno "ludilo".

Od 10 gemova u drugom setu, čak 8 je otišlo teniseru koji nije bio na servisu. Do tog trenutka, a na satu je stajalo koji minut manje od dva sata igre, viđeno je 13 brejkova u meču. Zaista neverovatno! Do kraja i još jedan, i to onaj koji je napravio Italijan za izjednačenje u setovima!

Na početku trećeg seta oba igrača su sigurno servirala, a onda se nad Monte Karlom nadvio crn oblak i kiša je prekinula duel. Posle svega viđenog do tada nekako je bilo logično da se i to dogodi i dodatno zakomplikuje ionako čudan meč.

Gotovo sat vremena je potrajala pauza zbog kiše, a ispostavilo se da je više prijala Musetiju. Uspeo je Italijan da napravi još jedan brejk na meču i stigne do prve pobede nad Đokovićem u četiri dosad odigrana meča.

4:6 - Gotovo je, Novak je izgubio najčudniji meč u karijeri.

4:5 - Sa nulom Nole dobija ovaj gem!

3:5 - Đoković je na ivici poraza. Teška situacija.

3:4 - Đoković gubi servis.

3:3 - Sada je servis oružje tenisera za razliku od drugog seta.

3:2 - Nole osvaja gem bez izgubljenog poena i servira prvi as u meču!

2:2 - Ohladila su se oba tenisera tokom jednočasovne pauze. Ritam je prilično spor.

2:1 - Đoković osvaja poen koji mu je falio da ponovo povede.

- Odrađeno je novo zagrevanje, meč će biti nastavljen sa novim lopticama. Novak zaštitio i butni mišić zbog nekih bolova koje je osetio tokom prvog seta.

- Stala je kiša, svi uslovi za igru su tu. Očekujemo nastavak meča u narednih nekoliko minuta.

Prekid meča zbog kiše! Rezultat je 1:1 u setovima, 1:1 u gemovima i 40:30 za Đokovića. Zasad nema informacija o nastavku.

1:1 - I Museti osvaja svoj servis!

1:0 - Što je bilo, bilo je. Đoković osvaja svoj servis na startu trećeg seta.

5:7 - Italijan je izjednačio na 1:1 u setovima.

5:6 - Da čovek ne poveruje, Museti ponovo pravi brejk! Sada će on servirati za izjednačenje u setovima. Drugi put danas.

5:5 - Brejk! Mada to više zaista nije čudno! Ovo je 13. put da teniseri oduzimaju servis jedan drugom. Sledeći servira naš as, valjda je vreme da se crni niz prekine!

4:5 - Potpuno neverovatan niz brejkova je nastavljen! Museti će servirati za izjednačenje u setovima!

4:4 - Evo gema i za Muestija na njegov servis. Na tome može mnogo da zahvali službenim licima na terenu. Velika rasprava Novaka sa sudijom oko jedne lopte. Đoković je video trag loptice, a sutkinja tvrdila da traga nema. Snimak je dokazao da je naš as u pravu, ali je poen dodeljen Italijanu. Ovo je potpuno poremetilo Đokovića i rezultat je izjednačen.

4:3 - Ovo je 11. brejk u ovom meču! Museti je ponovo oduzeo servis Đokoviću. Ponavljamo - neverovatan meč!

4:2 - Đoković je uspeo da osvoji svoj servis u prethodnom gemu, ali Museti to nikako ne uspeva u drugom setu.

3:2 - Čudo se dogodilo, da se malo i našalimo u ovoj drami. Nole je osvojio svoj servis!

2:2 - Ovo se definitivno ne viđa često kod tenisera! Četiri brejka zaredom, niko ne uspeva da osvoji gem na svoj servis!

1:2 - Baš, baš velika borba viđena je u ovom delu igre. I treći brejk zaredom! Neverovatan meč igraju Đoković i Museti!

1:1 - Imao je Novak 15:30 i veliku priliku da stigne do dve brejk lopte, ali je smeč poslao u aut. Bio je to znak za Musetija da "doda gas", probao je drop-šotom da stigne do gema, ali to sa Đokovićem ne može da prođe. Igralo se na razliku, imao je naš teniser dve brejk lopte i posle druge stigao do izjednačenja.

0:1 - Nije dobro počeo drugi set, izgleda je Italijanu više prijala pauza, pa je stigao do dve vezane brejk lopte. Uspeo je Đoković da se izvuče iz te situacije, ali je greškom dao novu priliku rivalu. Italijan je ovu oberučke prihvatio i napravio brejk na startu drugog seta.

6:4 - To je taj Nole! Videli smo i najlepši poen na meču koji je Đoković bukvalno izmislio. Bio je već "pobeđen", ali je pronašao način da stigne do 0:30 u tom trenutku. Osvajanjem sledećeg poena stigao je do tri vezane set lopte i posle velike borbe, iskoristio treću i stigao do 1:0!

5:4 - Museti je i drugi put uspeo da oduzme servis Novaku. Borba za prvi set se nastavlja!

5:3 - Potrajao je ovaj gem, bilo je i set lopti za Đokovića, ali je Museti uspeo da se izvuče oba puta. Moraće Nole na svoj servis do prvog seta.

5:2 - Potvrđen je brejk, set je sada nadohvat ruke!

4:2 - Evo i trećeg brejka zaredom! Ponovo je Đoković steka prednost!

3:2 - Ne da se Italijan. Odmah vraća brejk. Deluje da Novak ima problem i sa nogom.

3:1 - Dobar tenis obojice igrača i prvi gem sa brejk prilikom. Imao ju je Nole i iskoristio je. U pravo vreme oduzima servis rivalu!

2:1 - Đokovićevi servisi su prilično spori, ali samo jedan poen je prepustio Musetiju.

1:1 - Siguran je Italijan na svoj servis. Bez izgubljenog poena stiže do izjednačenja.

1:0 - Počelo je nervozno, uz nekoliko grešaka Đokovića, ali je najbolji svetski teniser pronašao način da dođe do prvog gema u meču. Bilo 0:15 i 15:30 za Italijana, koji je ostao na ta dva osvojena poena na startu.

Meč je počeo!

15.51 - Novak nosi bandaž na desnoj ruci u području lakta.

15.49 - Prvu "pobedu" odneo je naš teniser. Dobio je na podbacivanju novčića i izabrao da svojim servisom započne meč.

15.47 - Novak i Lorenco su na terenu. Aplauzi za Musetija, ovacije za Đokovića!

15.34 - Stefanos Cicipas konačno je savaldao Nikolasa Jarija i "oslobodio" teren za meč Đokovića i Musetija.

14.02 - Janik Siner je pobedio Poljaka Hurkača posle spasene jedne meč lopte koju je protivnik imao. Italijan sada čeka meč zemljaka i Đokovića.

13.15 - Očekuje se da će meč početi oko 15.00 časova.