Još samo da se Novak plasira! Poznat prvi finalista u Melburnu

07:08

0

Protivniku je prepustio samo jedan set

Stefanos Cicipas - Copyright Tanjug/AP Photo/Ng Han Guan

Poznat je i prvi finalista ovogodišnjeg Australijan opena. To je Stefanos Cicipas koji je u polufinalu savladao Karena Hačanova. Rezultat je bio 3:1 (7:6, 6:4, 6:7, 6:3). Meč je trajao čak tri sata i 21 minut, mada je mogao i kraće, da Grk nije propustio veliku šansu u trećem setu.

Grku će ovo biti prvo finale na Australijan openu, a drugo na grend slemovima. Pre dve godine stigao je do finala Rolan Garosa, ali je tada poražen od Novaka Đokovića.

U prvom setu viđen je taj-brejk u kojem je Cicipas bio bolji, a u drugom je presudio deveti gem. Tada je Grk, četvrti na ATP listi napravio brejk i set priveo kraju. U trećem. Cicipas je bio blizu da eliminiše protivnika sa nulom, ali je ispustio prednost od 5:3. Na kraju je presudio taj-brejk u kojem je Hačanov takođe napravio preokret. Od 3:5 stigao je do 8:6.

U poslednjem setu bio je mnogo sigurniji. Poveo je sa 3:0, a zatim prednost samo održavao. U devetom gemu iskoristio je drugu meč loptu.

Nakon ovog meča, Cicipas vodi sa 6:0 u međusobnim okršajima.

Podsetimo, oko 9.30 će početi meč u kojem će se Đoković i Tomi Pol boriti za finale. Finale je zakazano za nedelju.