Istorijski nagradni fond na Australijan openu: Nole će ozbiljnu cifru da zaradi ako osvoji prestižni turnir!

29.12.2022

11:06

0

To je otkrio Kreg Tajli, prvi čovek ovog grend slema, koji startuje 16. januara sledeće godine

Novak Đoković - Copyright Tanjug/AP Photo/Andy Brownbill

Australijan open startuje za nešto više od dve nedelje, a čelnici prvog grend slema koji startuje 16. januara otkrili su da su povećali nagradni fond koji će ove sezone iznositi 48.500.000 evra, što je povećanje za 3,4 odsto u odnosu na prethodni.

Pobednici u muškoj i ženskoj konkurenciji na narednom turniru će osvojiti 1.886.000 evra.

Svako ko ispadne u prvom krugu dobiće 67. 384.evra, što je povećanje od 3,2 posto, dok će igrači koji uđu u drugi krug dobiti 100.739 evra.

Direktor turnira Kreg Tajli rekao je da ukupni nagradni fond uključuje i turnire za "zagrevanje" kao što je Junajted kup

- Na Australijan openu povećali smo nagradni fond za svako kolo od kvalifikacija do finala, uz velika povećanja u prvom krugu - poručio je Tajli.