Silni Novak u osmini finala, pao Kecmanović!

0

Novak Đoković u srpskom derbiju pobedio zemljaka Miomira Kecmanovića sa 3:0

pobeda - Copyright tanjug(AP Photo/Alberto Pežali)

Novak Đoković preko Miomira Kecmanovića stigao do osmine finala Vimbldona.

U srpskom derbiju Nole je bez većih problema bio bolji od Miše sa 3:0 (6:0, 6:3, 6:4).

Treći igrač sveta je opravadao ulogu favorita i bez izgubljenog seta stigao među 16 najboljih na prestižnom grend slemu, čime je još bliže odbrani titule u Londonu.

Za plasman u četvrfinale igraće protiv odličnog Holanđanina Tima van Rijthovena, koji igra odličan tenis u poslednje vreme, a najbolji pokazatelj je da je nedavno osvojio Hertogenboš.

Nema dileme da je Đoković odigrao najbolji meč u dosadašnjem delu Vimbldona, a to se najbolje moglo videti i prvom setu gde nije dozvolio Miši da osvoji gem.

Već tada se moglo videti da je Nole jako motivisano ušao u današnji duel protiv zemljaka.

U drugom je Kecmanović opustio ruku, zaigrao bolje, ali nedovoljno da ozbiljnije ugrozi trećeg igrača sveta.

Đoković je nastavio u visokom ritmu i u trećem setu, ostvario brzo dva brejka, očekivalo se da će lako privesti meč na kraju, ali onda je Miša stigao do brejka, i meč uveo u delimičnu neizvesnost.

Ipak, Đoković nije dozvolio totalni preokret, uspeo je da se vrati u pobednički ritam i na kraju zasluženo stigao do trijumfa.

6:3 - Kraj. Novak se plasirao u osminu finala Vimbldona.

5:4 - Kecmanović se ne predaje. Novak na mukama, ipak ima još jednu šansu da na svom gemu stigne do pobede!

5:3 - Čudo se dogodilo. Miša osvaja prvi nrejk na meču!

5:2 - Moćni Novak juriša ka četvrtom kolu.

4:2 - Bliži se kraj meča. Đokovića deli još dva gema do osmine finala!

3:2 - Miša bez izgubljenog poena osvaja drugi gem i zadržava šansu da produži meč protiv Đokovića.

3:1 - Odbranio brejk, Đoković siguran na svom servisu. Još tri gema ga deli do trijumfa protiv sunarodnika.

2:1 - BREJK. Novak je još jednom pokazao zašto je najbolji na svetu. Oduzeo gem Miomiru i tako se baš približio osmini finala.

1:1 - Novak i dalje dominira na svom gemu, 100 odsto uspešan na svom servisu od početak meča.

0:1 - Miša uspeva da osvoji prvi gem u trećem setu i tako prvi put povede u meču. Gem trajao preko 10 minuta.

Kreće treći set!

6:3 - Novak sve bliži osmini finala. Posle dosta uzbuđenja osvojio drugi set!

5:3 - Brejk Novaka kad je bilo najvažnije. Deli ga još jedan gem do osvajanja drugog seta.

4:3 - Nole bez većih problema osvaja sedmi gem. Kecmanoviću nije dao ni promil šanse da ostvari brejk!

3:3 - Kakav gem. Najduži do sada, trajao je punih 10 minuta, a pripao je Kecmanoviću.

3:2 - Novak siguran na svom servisu. Bez izgubljenog poena osvaja svoj gem!

2:2 - Odličan Miomir na početku drugog seta. Mnogo bolje izdanje nego što je to je bio slučaj u prvom setu.

2:1 - Novak siguran na svom servisu. bez brejka u drugom setu.

1:1 - Oduševljene na centralnom terenu, publika u transu. Miša osvaja prvi gem na meču!

1:0 - Kako je raspoložen Novak. Sedam gemova zaredom osvaja trenutno treći teniser sveta.

Kreće drugi set!

6:0 - Kakav početak Novaka. Osvojio prvi set bez izgubljenog gema!

5:0 - Tako to rade najbolji. Nema milosti prema zemljaku!

4:0 -  Još jedan brejk! Moćni Nole nastavlja da dominira u meču sa Mišom. Četiri gema prednosti ima u prvom setu!

3:0 - Mučio se Đoković, Kecmanović imao tri brejk lopte, ali Nole je osvojio pet poena zaredom i stigao do trećeg osvojenog gema zaredom!

2:0 - Brejk! Novak silovito krenuo! Već na startu dao do znanja Miši koje su mu namere.

1:0 - Novak siguran na svom gemu na početku meča.