Bez milosti prema bivšem treneru: Nole pobedio Vajdinog pulena!

0

Srpski teniser bio bolji od Aleksa Molčana sa 3:0

đoković - Copyright tanjug/AP Photo/Thibault Camus)

Srpski teniser Novak Đoković se plasirao u treće kolo Rolan Garosa.

Prvi reket je slavio protiv Aleksa Molčana sa 3:0 (6:2, 6:3, 7:6) i tako zakazao novi duel u Parizu protiv Slovenca Aljoša Bedenea.

Nole u meču sa Slovakom nije odigrao neku briljantnu partiju i prilično ga namučio pulen Marjana Vajde, pre svega to se videlo u trećem setu, koji je Đoković dobio tek u taj brejku.

Ćinilo se da će Nole i ranije da završi duel, ali Slovak se nije predavao i pokazao da je odličan igrač na šljaci.

Prva dva seta Đoković je igrao odlično, protivniku nije dao ni promil šanse da mu se suprostavi, a kamlo da mu oduzme servis.

Izgledalo je kao da je Nole igrao koliko mu je potrebno da se plasira u treće kolo Rolan Garosa.

UŽIVO:

7:6 - Kraj, Novak u trećem kolu Rolan Garosu.

6:6 - Odluka pada u taj brejku.

5:6 - Slovak je obezbedio minimum taj brejk. Ozbiljno je oznojio srpskog tenisera.

5:5 - Đoković siguran na svoj gem. Slovak pruža dobar otpor.

4:5 - Slovak se ne predaje, čak je preživeo i jednu brejk loptu. Novak servira za ostanak u meču.

4:4 - Niko ne popoušta. Svako siguran na svom servisu.

3:4 - Molčan igra najbolji svoj tenis u dosadašnjem delu meča sa Đokovićem. Nastavlja se borba u trećem setu!

3:3 - Krećemo od nule, Novak siguran na svom gemu, bez izgubljenog poena.

2:3 - Molčan osvojio tri gema zaredom. Nema dileme da nas očekuje dosta uzbuđenja u trećem setu.

2:2 - Ovo niko nije očekivao, Nole je izgubio svoj servis i Slovak se vraća u igru.

2:1 - Brejk kad je najvažnije. Đoković sve bliži plasmanu u treće kolo Rolan Garosa.

1:1 - Očekivano, Novak lako stigao do gema na svom servisu.

0:1 - Slovak je prvi put poveo i to na početku trećeg seta. Uspeo je da osvoji svoj gem na svom gemu.

Kreće treći set:

6:3 - Da se zna ko je najbolji. Nole osvaja i drugi set, sve je bliži plasmanu u treće kolo Rolan Garosa.

5:3 - Molčan osvaja treći gem, sada je red na Srbina da servira i osvoji drugi set.

5:2 - Srpski teniser sve bliži i drugom setu. Nema milosti prema mladom Slovaku.

4:2 - Čekao je Đoković trenutak da napravi brejk i u drugom setu, i to je učinio u šestom gemu. Bliži se osvajanju i drugog seta.

3:2 - Bez brejka u drugom setu. Nole siguran na svom servisu.

2:2 - Jedan od najuzbudljivijih gemova u dosadašnjem delu meča. Ipak, na kraju Slovak je odbranio svoj servis!

2:1 - Đoković lako do drugog gema. Sve ide po planu!

1:1 - Slovak nije imao većih problema, siguran na svom servisu.

1:0 - Mučio se Nole na svom servisu na početku drugog seta, ali je uspeo da osvoji svoj gem.

Kreće drugi set:

6:2 - Nole bez većih problema do prvog seta. Vajdin pulen bez šanse.

5:2 - Đokovića još jedan gem deli od osvajanja prvog seta!

4:2 - Molčan uspeo da osvoji drugi gem. Prekinio niz srpskog tenisera od tri osvojena gema.

4:1 - Novak odbranio brejk, sve je bliži osvajanju prvog seta!

3:1 - Tako je Novače. Đoković pravi brejk, koji mi omoigućava da lakše nastavi duel!

2:1 - Nole ponovo siguran na svom gemu.

1:1 - Molčan se malo mučio na svom servisu, ali ipak je osvojio prvi gem protiv najboljeg na svetu.

1:0 - Đoković odlično krenuo meč, osvojio prvi gem bez izgubljenog poena.