Krajinović izbacio daleko bolje rangiranog protivnika! Srbin na startu izbacio Amerikanca

23.05.2022 | 11:36

U drugom kolu ili na Italijana ili na Hrvata

Filip Krajinović je pobedio u prvom kolu Rolan Garosa Rajlija Opelku. Srpski teniser, 55. na ATP listi bio je uspešniji od 17-plasiranog na svetskoj rang listi, posle sat i 52 minuta igre. Rezultat je bio 3:0 (7:6, 6:2, 6:3).

Za plasman u treću rundu Otvorenog prvenstva Francuske, Krajinović će igrati sa boljim iz duela Italijana Alesandra Đanezija i Hrvata Borne Goja.

Uvodni set meča na Grend slemu u Parizu protekao je bez brejkova, a nije bilo ni prilika za to. U taj brejku bilo je veoma tesno, a slavio je naš igrač sa 7:5. U drugom setu, tek u šestom gemu prilika za brejk, koju je Krajinović odmah iskoristio. Poveo je sa 4:2, a zatim na kraju deonice, bez izgubljenog poena okončao set u svoju korist.

U trećem, ispostavilo se poslednje setu, u četvrtom gemu Opelka je spasio čak tri brejk lopte, a u šestom dve. Zatim je Krajinovič u osmom došao do nove takve šanse i iskoristio je. Pobedu je potvrdio bez izgubljenog poena.

Na taj način je i izjednačio u međusobnim okršajima na 1:1.

Podsetimo, u muškom singlu Srbiju u glavnom gradu Francuske predstavljaju i Novak Đoković, Laslo Đere, Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2022/04/01/64c4e9aeb45738d81958c623/uhd/64c4e9aeb45738d81958c623.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9aeb45738d81958c623",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/snapshot/997510_th_1650561977.jpg",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});