18:11

0

Sa narednom protivnicom nije do sada igrala

wta-srb-open-138(1) - Copyright MN Press

Posle Aleksandre Krunić u poslednje kolo kvalifikacija za glavni žreb Rolan Garosa plasirala se i Olga Danilović. Naša teniserka je pobedila Simonu Valtert iz Švajcarske. Rezultat je bio 2:1 (4:6, 7:6, 6:3) u korist 174. igračice na WTA listi, posle dva sata i 17 minuta igre.

U meču koji može da donese plasman na drugi Grend slem u sezoni igraće protiv Bugarke Viktorije Tomove (113.) koja je pobedila Ruskinju Marinu Melnikovu (200.) sa 2:1 (2:6, 7:5, 6:0). Srpkinja još nije igrala protiv Bugarke.

Već na startu meča, Danilovićeva (174.) je napravila brejk i povela sa 1:0, a zatim i potvrdila brejk. Povela je i sa 4:2, ali je onda usledila serija protivnice od 4:0, uz dva brejka. Tako je prva deonica pripala Švajcarkinji.

U drugom setu, imala je Olga dve brejk prilike u prvom gemu, ali ih nije iskoristila. Zatim je izjednačila na 1:1, a onda i napravila brejk za 2:1. Uzvratila je Valtert, za 2:2, ali je naša teniserka napravila novi brejk za 4:3. Ali nije bilo gotovo, pošto je Švajcarkinja uz brejk izjednačila na 5:5. Zatim se bez novih brejkova ušlo u taj-brejk. Tada je Srpkinja bila sigurna. Imala je prednost i od 6:1, a na kraju je bilo 7:3.

Odlučujući set je počeo ne tako dobro za Olgu. Posle 1:1, izgubila je treći gem, i to na svoj servis. Ali odmah se vratila, pa je izjednačila, a onda i brejkom povećala na 4:2. Usledio je brejk Švajcarkinje, za 4:3, ali i brejk Srpkinje, za 5:3. U poslednjem gemu servirala je Olga i za konačnih 6:3 nije izgubila nijedan poen.