Poljakinja je nezaustavljiva! Najbolja na svetu osvojila petu titulu ove sezone (FOTO)

15.05.2022

13:30

0

Slavila je i u Dohi, Indijan Velsu, Majamiju i Štutgartu

Tan2022-5-15_15415200_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Dok čekamo da počne finale muškog singla na mastersu u Rimu, poznata je šampionka u konkurenciji dama. To je Iga Švjontek, poljska teniserka koja je u finalu, u dva seta nadigrala sedmu igračicu sveta Ons Žaber iz Tunisa.

Prva teniserka sveta je do nove titule, osme u karijeri, pete ove sezone došla rezultatom 2:0 (6:2, 6:2) posle 83 minuta igre.

Uz jedan brejk, povela je Poljakinja sa 3:0 u prvom setu, a onda je novim brejkom, iskoristivši drugu brejk i set loptu povela sa 1:0.

Na početku druge deonice, Švjontek je spasila i brejk loptu i povela sa 1:0. Onda je u narednom gemu sama došla do brejka, za 2:0. Tada se već nazirao ishod, mada je u sedmom gemu Tunišanka malo i namučila protivnicu. Imala je četiri brejk lopte da se u potpunosti vrati u meč, ali nije uspela da dođe do novog brejka.

U poslednjem gemu, Poljakinja je napravila brejk i osvojila titulu.

Podsetimo, već je slavila u Dohi, Indijan Velsu, Majamiju i Štutgartu.