Novaka proterali, Naomi stala u 3. kolu! Melburn ostao i bez šampionke!

21.01.2022

11:40

0

Japanka Osaka neće odbraniti titulu na Australijan openu pošto je izgubila od Amerikanke Anisimove

Tan2022-1-21_122141430_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Tertius Pickard

Najpre su proterali šampiona u muškoj konkurenciji Novaka Đokovića, onda je najbolji dubl sveta izgubio i oprostio se od trona, a sada je bez mogućnosti da brani titulu ostala i prošlogodišnja šampionka.

Japanka Naomi Osaka doživela je iznenađujući poraz od Amerikanke Amande Anisimove posle dva sata i 18 minuta velike, velike borbe.

Dobila je Osaka prvi set sa 6:4, ali se Amerikanka probudila i sa 6:3 izjednačila rezultat.

Treći, odlučujući set završen je tek posle prave drame, a bilo je 7:6 (10:5) za Anisimovu. Amerikanka će u narednom kolu igra sa prvom nositeljkom turnira, domaćom teniserkom Ešli Barti.