0

O pobedniku duela Srbije i Čilea u 2. kolu ATP kupa odlučiće meč dublova

lajovic - Copyright MN Press

Šteta! Ne postoji bolja reč da opiše meč Dušana Lajovića i Kristijana Garina.

Srpski as morao je da preda meč pri rezultatu 1:1 u setovima, pa će o pobedniku duela Srbije i Čilea u 2. kolu ATP kupa odlučiti dublovi. Poen Srbiji prethodno je doneo Filip Krajinović.

Nestvaran prvi set odigrali su Lajović i Garin, redom gubili svoje servise, a više koncentracije u finišu imao je naš as i stigao do prednosti.

Drugi set doneo je potpuno drugačiju sliku. Lajović je konstantno pretio da oduzme servis rivalu, ali nije uspevao da osvoji odlučujući poen. Umesto toga desilo se da srpski as upadne u krizu, izgubi svoj servis i uz probleme sa mišićima, prepusti set rivalu.

Problemi su se nastavili i u trećem setu. Naš teniser je jedva hodao i bilo je jasno da nema nikakve šanse da odigra meč do kraja.

Bukvalno su ga molili sa naše klupe da preda meč, da ne rizikuje neku ozbiljnu povredu, pa je naš as ipak doneo odluku da pruži ruku protivniku.