0

Najbolji teniser sveta saznao ime narednog rivala na londonskom grend slemu

Copyright Profimedia.rs

Najbolji teniser sveta Novak Đoković saznao je ime rivala u drugom kolu Vimbldona.

Pošto je na otvaranju londonskog grend slema, na kojem brani titulu osvojenu 2019. godine, savladao domaćeg tenisera Džeka Drejpera (3:1), prvi reket planete je nešto kasnije saznao da će u drugom kolu na megdan Južnoafrikancu Kevinu Andersonu, koji je na startu turnira eliminisao Čileanca Marsela Bariosa – 6:7, 6:4, 6:4, 7:6.

Biće to repriza vimbldonskog finala iz 2018. godine, kada je Novak ubedljivo slavio (6:2, 6:2, 7:6), u dosadašnjih 11 međusobnih duela Anderson je samo jednom izašao kao pobednik, na egzibiciji u Lejver kupu iste godine (2:1).

Poslednji put Novak je preko puta sebe imao 102. tenisera sveta početkom ove godine na ATP kupu, kada je, posle velike borbe i skoro dva i po sata tenisa, slavio 7:6, 7:6.