Cicipas je Novaku pretio u prazno: Finalista Rolan Garosa Vimbldon završio u prvom kolu

29.06.2021

16:49 >> 14:56

0

Grk u tri seta poražen od Frensisa Tijafoa

Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Posle sjajnog izdanja i propuštene prilike da osvoji Rolan Garos, Stefanos Cicipas je s puno samopouzdanja stigao na Vimbldon. Toliko, da se drznuo da zapreti Novaku Đokoviću kako će mu u Londonu prekinuti san.

Možda Grku to jednom i pođe za rukom, ali ove godine sigurno neće, pošto je na startu Otvorenog prvenstva Engleske lako i ubedljivo poražen od Amerikanca Frensisa Tijafoa – 6:4 6:4, 6:3.

Žreb je pred start turnira projektovao Cicipasa kao potencijanog rivala prvom teniseru sveta u polufinalu Vimbldona, ali jedan od najtalentovanijih tenisera današnjice kao da je već na startu turnira ostao bez snage.

To se najbolje videlo u momentima kada je vicešampion Rolan Garosa propuštao prilike da se brejkom vrati u meč u sva tri seta.