Šok na samom startu Premijer lige: Debitant iznenadio Arsenal, poslao ih na "Emirate" sa nulom

14.08.2021

21:03 >> 11:04

0

Ostali mečevi su na programu u subotu i nedelju

Copyright Tanjug, AP photo/Ian Walton

Nova sezona u Premijer ligi Engleske počela je iznenađenjem. Debitant u elitnom engleskom takmičenju, Brentford je pobedio Arsenal i to sa 2:0. Golove su postigli Serhi Kanjos u 22. i Kristijan Norgard u 73. minutu.

“Tobdžije” koje su prethodnu sezonu završile na osmom mestu na tabeli ponovo su razočarali.

Već u 20. minutu, odbrana ekipe Mikela Artete se na kratko odbranila i izbacila loptu iz kaznenog prostora. Ali je ona došla do Itana Pikoka, koji je dodao loptu Kanjosu. U šesnaestercu se namestio i pogodio donji ugao gola gostiju.

Konačan rezultat je postavljen u 73. minutu. Mads Beh Sorensen je izveo aut sa leve strane, ubacio je loptu na peterac Norgard jr glavom zakucao u mrežu Arsenala.

Već u narednom kolu, Arsenal očekuje mnogo teži zadatak. Biće domaćin Čelsiju, prvaku Evrope. Brentford će gostovati Kristal Palasu.