Šok i neverica: Federer eliminisan sa Vimbldona, u poslednjem setu je "počišćen" sa nulom

07.07.2021

17:12 >> 17:35

0

Švajcarac će ostati na 20 grend slem titula

Copyright Rodžer Federer, Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Hubert Hurkač je napravio senzaciju i u meču četvrtfinala Vimbldona eliminisao Rodžera Federera.

Poljski teniser je bez izgubljenog seta savladao osvajača 20 grend slemova i osmostrukog šampiona na grend slemu u Londonu. Rezultat je bio 3:0 (6:3, 7:6, 6:0). Meč na Centralnom terenu je trajao “samo” sat i 51 minut.

Ovo je Hurkaču verovatno najveća pobeda u karijeri pošto je čak 15 godina mlađi od čoveka koji mu je idol. Isto tako, izjednačio je u međusobnim okršajima na 1:1.

Na drugoj strani, ovo je verovatno bio i poslednji meč nekada prvog igrača sveta na travi u Londonu.

Za plasman u finale, Hurkač, 18. na ATP listi će igrati protiv boljeg iz okršaja Matea Beretinija i Feliksa Ože-Alijasima.

Podsetimo, u drugom polufinalu igraće Novak Đoković i Denis Šapovalov. Samim tim, naš teniser ima prilično velike šanse da osvoji novi trofej na Vimbldonu, ali i svoj 20. grend slem čime bi se izjednačio sa Federerom i Rafaelom Nadalom.