Siti stigao do 20. pobede u nizu u svim takmičenjima

0

Autor: Milan Nastić

Građani pobedom nad Vest Hemom sa 2:1 sve bliži titulu

Copyright Tanjug/AP/Martin Rickett/

Fudbaleri Mančester Sitija ostvarili su 20 pobedu zaredom u svim takmičenjima. Ekipa Pepe Gvardiole u 26. kolu Premijer lige slavila je protiv Vest Hema sa 2:1 i tako ubedljivo zadražali prvu poziciju na tabeli.

Siti je do vođstva došao preko Rubena Dijaša u 30. minutu nakon centaršuta Kevina De Brujnea.

Vest Hem dolazi od izjednačenja u 43. minut, golom Antonija, da bi Građani do novog trijumfa došli u 68. minutu kada je strelac bio Stons.

Klub iz Londona je imao dobru šansu pred kraj meča, ali je nije realizovao Diop i na kraju je Siti zasluženo stigao do novoih bodova.

Domaćini u današnjem meču su ostvarili 14 pobedu u nizu u Premijer ligi, čime su sve bliži osvajanju titule u Engleskoj u ubedljivo su prvi sa 62 boda.

Vest Hem se trenutno nalazi na četvrtom mestu sa 45 bodova iz 26 utakmica.