Sadik strelac u penal seriji, Almerija u četvrtfinalu Kupa kralja

23:24 >> 23:27

0

Španski drugoligaš eliminisao Osasunu

Copyright Profimedia

Sjajnu formu u poslednje vreme Almerija je krunisala plasmanom u čertvrtfinale Kupa kralja.

Španski drugoligaš je mesto među najboljih osam ekipa u Kupu izborio tako što je posle penala iz daljeg takmičenja eliminisao Osasunu.

Posle 120 minuta igre na sefamoru je stajalo 0:0, a iako su domaći prvi bili neprecizni u penal seriji, golman Fernando Martinez je zablistao odbranio dva udarca rivalu sa bele tačke i otvorio saigračima vrata naredne runde takmičenja.

Nekadašnji napadač Partizana Umar Sadik u igru je ušao u 69. minutu, da bi u penal seriji postigao veoma važan pogodak, u trenutku kada je rival, u trećoj seriji vodio 3:1. Posle njegovog gola Martinez je odbranio penal Sančezu, da bi u šestoj seriji zaustavio udarac Davida Garsije, posle čega je Karvaljo doneo veliko slavlje domaćinu.