Radonjić je brz kao vetar: Gol Srbina posle sprinta od 40 metara (Video)

23.01.2021

20:45 >> 22:33

0

Olimpik poveo protiv Monaka u gostima pogotkom srpskog reprezentativca u 12. minutu

Copyright Profimedia

Nije bio najavljen u timu za utakmicu sa Monakom, ali izgleda da je eliminacija Nemanje Radonjića iz prve postave  bio samo “dribling” Andrea Viljaša Boaša . Uspešan.

Olimpik iz Marseja je poveo u 12. minutu utakmice u Monte Karlu, a strelac gola bio je Nemanja Radonjić.

Bio je to drugi pogodak srpskog reprezentativca u ovoj sezoni, posle gola Monpeljeu u 15. kolu. Akcija je krenula od levog beka Japanca Sakaija, koji je loptom iza leđa odbrani Monaka pronašao prazan prostor sa Radonjića. U sprintu sa Srbinom njegov čuvar nije imao nikakve šanse, a ispostaviće se da ni golman “keneževa” Lekom nije mogao da spreči pogodak u situaciji “jedan na jedan”.

Nažalost, njegov tim se nije radovao na kraju. Maripan je doneo izjednačenje u 47. minutu, a Čuameni u 75. postiže gol za vođstvo Monaka. Konačan rezultat postavio je Stevan Jovetić iz slobodnog udarca u nadoknadi za 3:1.

U najavi meča trener Olimpika izjavio je da na prethodnim mečevima Radonjića nije bilo u postavi, jer mu se nije svidelo stanje njegovog duha. Očigledno da se i ono popravilo tokom nedelje.