0

Autor: Milan Nastić

Srpski fudbaler bio jedan od boljih u timu iz Berlina

Copyright tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool)

Herta je uspela da osvoji bodove spasa u Bundesligi. Tim iz Berlina je u zaostalom meču pobedio na gostovanju Šalke sa 2:1, čime  ima realne šanse da zadrži prvoligaški status i naredne sezone.

Velike zasluge za to pripadaju srpskom fudbaleru Nemanji Radonjiću, asistentu kod drugog pogotka Herte, koji je postigao Džesika Ngankama i tako doneo prednost gostima od 2:1.

Pored toga, tokom celog meča srpski reprezentativac je bio na visini zadatka, ali u 89. minutu trener Dardai je odlučio da zameni Radonjića kako bi dobio još više na vremenu da se meč završi u korist tima iz Berlina.

Nemanja je pre dva kola bio strelac i asistent u pobedi ekipe iz Berlina protiv Frajburga.

Inače, prvi je poveo Šalke preko Harita u 6. minut, ali sedam minuta kasnije dolazi do izjednačenja golom Bojata.

Što se tiče tabele, Herta ima tri više boda od Bilefelda koji se nalazi u zoni koje vodi u plej-aut, a čak pet više od Kelna, mesta koje vodi u “Cvajtu”, a do kraja je ostalo još dva kola.