Prvi polufinalista US opena je Rus: Medvedev nije dozvolio još jedno iznenađenje holandskom teniseru

19:48 >> 19:52

0

Drugi teniser planete čeka rasplet meča Alijasim - Alkaras

Copyright Danil Medvedev foto: Tanjug/AP Photo/Patrick Semansky

Zvanično drugi teniser sveta na ATP listi Rus Danil Medvedev prvi je polufinalista na gnjujorškom grend slemu pošto je u četvrtfinalu savladao Holnđanina Van De Zandšulpa sa 3:1 u setovima (6:3, 6:0, 4:6, 7:5.)

Rus nije imao mnogo problema, iako je protivniku prepustio jedan set. On je ceo posao završio za dva sata i 24 minuta.

U prvom setu je obezbedio vođstvo brzim brejkom, dok u ddrugom setu nije dao ni promil šanse Holanđaninu, koji je samim plasmanom u četvrtfinale napravio veliko iznenađenje i uspeh u svojoj karijeri.

Medeved je i 2019. godine igrao finale US opena, kada je poražen od Rafaela Nadala. Protivnik u polufinalu biće mu bolji iz meča u kojem igraju Kanađanin Feliks Ože – Alijasim i Španac Karlos Alkaras. Oni svoj meč igraju posle ponoći.