Grbićeva četa preko zlatnog seta do polufinala LŠ

0

Autor: M. R.

Posle italijanske Peruđe, među četiri najbolja plasirala se Grupa Azoti

Copyright Promo/ CEV

U utorak je Peruđa (Aleksandar Atanasijević) u zlatnom setu protiv Modene (Dragan Stanković, Nemanja Petrić) obezbedila polufinale Lige šampiona, a večeras su isto uspeli da urade odbojkaši Grupe Azoti protiv Lubea.

Poljski tim, na čijoj klupi sedi legendarni kapiten Srbije i bivši selektor Nikola Grbić, posle trijumfa u prvom okršaju (3:1) izgubio je revanš susret od italijanske ekipe – 3:0 (25:22, 26:24, 26:24). Takav rezultat značio je da će polufinalistu odrediti dodatan set. Poljaci su taj odlučujući period dobili posle 20 minuta – 16:14.

Preostala dva revaš meča četvrtfinala igraju se u četvrtak. Trentino (Srećko Lisinac, Marko Podraščanin) će na domaćem terenu pokušati da overi prolaz protiv Berlina, pošto je dobio prvu utakmicu 3:1. U istoj poziciji je i ruski Zenit, koji je pobedio 3-1 na prvom susretu sa poljskim Belhatovom (Mihajlo Mitić, Dušan Petković, Milan Katić). Revanš je na programu u Sankt Peterburgu.