Basketaši brane evropsko zlato u neverovatnom ambijentu: MVP iz Uba menja Buluta

0

Autor: A.S.

Evropsko prvenstvo u Parizu na programu je od 10. do 12. septembra

Copyright Vasić i Ratkov Foto: Fiba3x3

Mušku basketašku reprezentaciju od 10. do 12. septembra očekuju mečevi na Evropskom prvenstvu u Parizu, a Srbija brani titulu osvojenu 2019. godine.

Tada je Srbija osvojila drugu po redu zlatnu medalju, a sastav su činili Dušan Domović Bulut, Marko Savić, Dejan Majstorović i Danilo Mijatović

Nakon što su na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojili bronzu, basketaši su okončali domaće, RODA 3×3 prvenstvo, dok su inostrani turniri i dalje u toku.

View this post on Instagram

A post shared by KSSrbije (@kssrbije)

U Pariz su otputovali sa jednom izmenom u odnosu na Japan. Dušana Domovića Buluta zamenio je MVP mastersa u Debrecinu, igrač Uba, Miroslav Pašajlić, koji će ujedno i debitovati za nacionalni sastav.

Tu su Aleksandar Ratkov i Mihailo Vasić iz Limana, kao i iskusni Dejan Majstorović iz Uba.

Srbija će na prvenstvu prve mečeve igrati u subotu, a u grupi A, rivali su Belgija i Ukrajina.

Dan kasnije, na programu su eliminacioni mečevi, odnosno četvrtfinale, polufinale i finale.

Podsetimo, Srbija je do sada na evropskim šampionatima osvojila dve zlatne medalje i jednu srebrnu

Evropsko prvensto ove godine igraće se, na trgu Trokadero sa jedinstvenim pogledom na Ajfelovu kulu.