Basketaši Uba stigli do prve masters titule: Pašajliću MVP priznanje!

18:46 >> 19:34

0

Autor: A.S.

Copyright Basketaši Uba/Foto: Fiba3x3

Basketaši Uba upravo su u mađarskom Debrecinu osvojili masters turnir! Naime, Ubljanima je to prva titula u ovoj kategoriji od kada su se pojavili na svetskoj sceni.

Srpski sastav je u finalu bio bolji od letonske Rige rezultatom 21:19, uz neverovatnu partiju Miroslava Pašajlića, čiji su poeni odlučili i ovaj duel, a briljirao je i tokom celog turnira, te mu je na kraju pripalo i MVP priznanje.

View this post on Instagram

A post shared by FIBA3x3 (@fiba3x3)

U grupnoj fazi, u subotu su zauzeli prvo mesto, dok su u četvrtfinalu bili ubedljivi protiv Graca sa 21:11, a u polufinalu su eliminisali litvanski Šakiai rezultatom 21:17.

Tim Uba činili su reprezentativac Dejan Majstorović, Strahinja Stojačić, Miroslav Pašajlić i Marko Branković.

U Debrecinu je igrao i Liman, koji je na kraju zauzeo peto mesto, dok je Novi Sad na desetoj poziciji.

Naredno što očekuje srpski basket jeste finale domaćeg prvenstva, koje će se 1. septembra igrati na Trgu Republike u Beogradu, a imaćemo prilike da gledamo upravo i ekipu Uba.