Glave gore devojke! Hrabre rukometašice ispustile olimpijskog šampiona i ostale bez četvrtfinala EP!

18:34

0

Velika šteta, sjajne Srpkinje namučile favorizovanu Francusku

profimedia-0647471309 - Copyright Profimedia

Još jedan dramatičan meč odigrale su rukometašice Srbije na Svetskom prvenstvu u Španiji. Protiv Francuskinja, olimpijskih šampionki iz Tokija, fanatičnio su se borile, ali na kraju su poražene 22:19 (9:12). Ovim porazom Srbija je izgubila šanse da se plasira u četvrtfinale.

Srpkinje su sjajno odigrale prvo poluvreme i na odmor otišle sa 12:9, Francuskinje su na početku drugog dela preokrenule rezultat na 13:12. U ravnopravnoj igri skoro svih 60 minuta, do raspleta je došlo u samom finišu.

U poslednjih deset minuta Srbija je ponovio bila u vođstvu (17:16), Jovana Risović je činila čuda na golu kada je ponestalo snage u napadu, međutim, iskusne Francuskinje su u finišu prelomile meč i plasirale su nokaut rundu.