Obrazložena odluka koja je spasila Srbiju! Objašnjeno zašto je Holanđanima poništen gol
Nismo se nadali ovakvom početku Evropskog prvenstva u Beogradu
Veoma napeto je bilo u prvoj utakmici koju je vaterpolo reprezentacija Srbije odigrala na početku Evropskog prvenstva.
U samoj završnici bilo je 13:13, onda su Holanđani dali gol za 14:13. Međutim, on je odmah poništen, pa su se izvodili peterci, a u toj seriji naši "delfini" su bili uspešniji.
Inače, u javnosti se povela polemika, da li je odluka o poništavanju gola bila opravdana. Usledilo je i obrazloženje, od strane krovne evropske organizacije (European Aquatics).
- U završnoj situaciji, prilikom šuta holandskog igrača ka golu, VAR pregled je jasno pokazao da je u trenutku kada je lopta još uvek bila u ruci igrača, vreme za igru već isteklo. Šut-sat na semaforu je jasno pokazivao 0:00. Zbog toga je odluka sudija da ne priznaju pogodak bila ispravna.
U skladu sa pravilima, zvanično vreme meri se isključivo prema šut-satu. Svi ostali vizuelni prikazi u objektu mogu imati kašnjenje od delića sekunde - navedeno je u saopštenju EA.
Podsetimo, sutra će naša reprezentacija da igra protiv Španije, a u sredu protiv Izraela.
Za Poljake, treća sreća: Konačno su osvojili Junajted kup (FOTO)
Tanjug/AP Photo/Rick Rycroft
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari