Šok remi! Orlovi ispustili plus 2 u poslednjem minutu, Evropsko prvenstvo započeli bez pobede! (FOTO/VIDEO)

12.01.2024

19:34

0

Na golu je briljirao Dejan Milosavljev

Copyright Tanjug/Marco Wolf/dpa via AP

Rukometna reprezentacija Srbije remijem je otvorila takmičenje na Evropskom prvenstvu protiv Islanda. Iako smo u poslednjem minutu imali prednost od dva gola, na kraju je bilo 27:27.

Delovalo je da je naš nacionalni tim rešio meč u Minhenu, ali su onda Islanđani iskoristili naše greške i došle do izjednačenja. I sve to u poslednjih 36 sekiundi.

U naredna dva meča, Srbija će igrati sa Mađarskom (nedelja) i Crnom Gorom (utorak), pa će naši "orlovi" imati imperativ pobede jer dalje iz grupe idu samo dva prvoplasirana tima.

Najefikasniji kod Srbije bio je Dragan Pešmalbek sa pet golova, Petar Đorđić je postigao četiri, a Bogdan Radivojević i Lazar Kukić po tri. Za Island Bjarki Mar Elison postigao je sedam, a Bjorn Gudjonson pet golova.

Meč su takođe obeležili i golmani. U našem timu odličan je bio Dejan Milosavljev sa devet odbrana, dok je čak šest više upisao Viktor Halgrimson.

Tanjug/Marco Wolf/dpa via AP

Duel u Minhenu, u "Olimpijskoj dvorani" pred oko 12.000 navijača bio je veoma napet. Počelo je "tvrdo" bez mnogo golova. Igralo se gol za gol, da bi posle 4:4 usledila mini serija Islanđana koji su u meč ušli kao favoriti. Posle 7:4, naš tim je izjednačio, ali su se ponovo naši rivali "odlepili" na 10:7. Ali naš tim nije dozvolio veću prednost, pa je smanjio na 11:10 što je bio i rezultat prvog poluvremena. U prvih pola sata, naši rivali su uglavnom kontrama kažnjavali naše greške, a poslednja dva gola u prvoj deonici bili su delo Pešmalbeka.

U nstavku, posle početnog "gol za gol", Srbija je polako prelazila u vođstvo. U nekoliko navrata je bilo "plus tri" za selekciju koju predvodi Španac Toni Đerona. Bilo je 17:14, 21:18, 23:20, kao i 27:24. Na kraju su Islanđani u potpunosti istopili prednost, a golove u poslednjem minutu dali su Palmarson i Gudjonson.

Blog uživo

Drugo poluvreme - 27:27

60. MINUT - Kukić šutira u padu, ali odbrana. Ipak aut za naš tim. Vejin ulazi, ali odbrana. Palmarson smanjuje na 27:26. Gudjosnon za egal - 27:27 na nekoliko sekundi do kraja.

59. MINUT - Đorđić za 27:24, a onda Palmarson smanjuje na 27:25. Poslednji tajm-aut traži Đerona.

56. MINUT - Đorđićev "projektil" za 26:24. Uz stativu, neodbranjivo.

55. MINUT - Pešmalbek povećava na 25:23. Gudjunson sa desnog krila, za 25:24.

54. MINUT - Đorđić povećava na 24:22. Uzvraća Arnarson. Ne predaju se Islanđani.

53. MINUT - Sednerac pogađa Kristijanson i smanjuje na 23:22.

52. MINUT - Đorđić za Marsenića i sada je 23:20. Marsenićevo treće isključenje i za njega je meč završen. Pogađa sa sedam metara Kristijanson. Sada je 23:21 za Srbiju.

51. MINUT - Vejin, pa Kristanson. Borba sa nastavlja - 22:20. Traži Đerona tajm-aut.

50. MINUT - Vanja Ilić za 21:18, odmah uzvraća Island preko Jonsona - 21:19.

48. MINUT - Radivojević za plus dva - 20:18.

47. MINUT - Đorđić greši, sledi kontra Elisona, za 19:18.

46. MINUT - Elison koristi zicer - 18:17 za Srbiju. Kukićev treći gol za 19:17 za Srbiju.

45. MINUT - Isključenje Marsenića, njegovo drugo za sada. Sedmerac, ali Magnuson promašuje. Ostaje 17:16 za Srbiju.

Vanja Ilić za 18:16.

44. MINUT - Elison sa krila kroz noge Milosavljeva i sada je 17:16 za Srbiju. Prednost se topi.

42. MINUT - Kojadinović i Pešmalbek dva vezana gola i Srbija vodi sa 17:14.

41. MINUT - Faul u napadu Kojadinovića. Kontra i gol Elisona (njegov četvrti) za smanjenje na 15:14.

40. MINUT - Kojadiniović okret i finta, za 15:13. Odmah zatim Islanđani ne koriste napad. Smarason ne pogađa.

38. MINUT - Kukić rešava situaciju jedan na jedan i Srbija opet vodi - 14:13.

37. MINUT - Sedmerac za Island. Magnuson uspešniji od Milosavljeva, za 13:13.

36. MINUT - Vejinova finta i kroz noge golmana, za 13:12 za Srbiju.

35. MINUT - Smarason pogađa i Islanđani daju gol posle šest minuta. Sada je 12:12. Milosavljević posle greške se vraća i seče kontru rivala.

33. MINUT - Đorđić iz mesta, i vodi Srbija sa 12:11. Magnuson sa osam metara, ali brani Milosavljev.

32. MINUT - Radivojević za izjednačenje - 11:11. Milosavljev zaustavlja sedmerac Elisona, ostaje 11:11.

Prvo poluvreme 10:11

Za sada golmani briljiraju. Čak 10 odbrana je imao Viktor Halgrimson, a dve manje Dejan Milosavljev.

30. MINUT - Borzaš do Pešmalbeka. "Žabica" kroz noge, 11:10. Sada tajm-aut za Islanđane. Ipak ostaje 11:10, mada smo imali napad na četiri sekunde do kraja. Ipak, pas Milosavljeva nije prošao.

28. MINUT - Pešmalbek smanjuje, ali Islanđani uvećavaju prednost - 11:9.

27. MINUT - Borzaš smanjuje na 10:8.

26. MINUT - Milosavljevićev šut odbranjen. Novi napad za Island. Stiže lopta do Aronsona i ponovo plus tri za tim sa severa Evrope. Sada je 10:7.

25. MINUT - Nova greška Kukića, Gudjonsen kažnjava posle kontre - 9:7.

23. MINUT - Mnogo sreće za Island, pošto lopta nekako prolazi kroz noge Milosavljeva. Vodi opet Island, sada sa 8:7.

22. MINUT - Nemanja Ilić u kontri i rešava "jedan na jedan", pa je sada 7:6 za Island. Nova greška naših rivala, Pešmalbek u kontri i sada je ponovo egal - 7:7.

19. MINUT - Gudjonson iz kontre i vodi Island sa 6:4. Ubrzo i nova kontra Islanđana i 7:4. Selektor Srbije Đerona mora da traži tajm-aut. Bilo je grešaka naših igrača, pa onda i golova. Radivojević smanjuje na 7:5.

18. MINUT - Nova (deveta) odbrana Halgrimsona, posle šuta sa desne strane iz ugla.

17. MINUT - Višak i Gudjonson, za 5:4 za Islanđane.

15. MINUT - Marsenić i sada Srbija vodi, sa 4:3. Magnuson sa poda, novo izjednačenje - 4:4.

14. MINUT - Kukić donosi izjednačenje.

13. MINUT - Elison iz sedmerca donosi prednost od 3:2.

12. MINUT - Nova (četvrta) odbrana Milosavljeva. Video analiza, pošto je Vidarson rukom udario u glavu. Crveni karton za Islanđanina. Završen je meč za njega.

8. MINUT - Elison donosi izjednačenje - 2:2. Islanđani imaju glasnu podršku.

6. MINUT - Sedmerac za Island. Brani Milosavljev Magnusonu. Borzaš za 1:0, ali odmah izjednačenje golom sa pola terena - 1:1. Cepelin Nemanje Ilića, za 2:1.

5. MINUT - Kukić iznuđuje isključenje. Marsenić posle dodavanja Kosa, ali brani golman Islanda.

4. MINUT - Gisli ne uspeva, nova dobra odbrana Srbije.

3. MINUT - Pušica umesto Kukića na terenu. Pokušava Vidarson, da probije kroz četvoricu naših igrača, ali samo deveterac. Kos sprečio pas, Vejin pokušava, ali brani golman Islanda.

1. MINUT - Srbija u beloj, Island u plavoj opremi. Islanđani imaju prvi napad. Palmarson snažno, iz skoka, ali Milosavljev brani.

SRBIJA: Cupara, Kos, Abutović, Borzaš, Milosavljević, Kojadinović, Radivojević, N. Ilić, Pušica, V. Ilić, Vejin, Kukić, Đorđić, Pešmalbek, Marsenić, Milosavljev.

ISLAND: Gustavson, Smarason, Palmarson, V. Kristjanson, Elison, Jonson, G. Kristjanson, Gislason, Magnuson, Valensija, Vidarson, Arnarson, Gudjonson, Trastarson, Olafson, Halgrimson.

17.55 -  Intoniraju se himne, prvo Islanda, pa onda i "Bože pravde".

17.37 - Podsetimo, samo će dve najbolje ekipe iz grupe otići dalje. Islanđani su prema najavama prvi favoriti za prvo mesto u grupi.

17.35 - Kada je reč o međusobnim duelima između Srbije i Islanda, ove reprezentacije su igrale četiri puta jedna protiv druge, obe selekcije su upisale po jednu pobedu, dok je dva puta ishod bio nerešen.

17.26 - Rasprodate su skoro sve ulaznice za meč u Olimpijskoj dvorani u Minhenu, što je oko 12.000. Tako da je dvorana odlično popunjena.

16.40 - Utakmica u Minhenu počinje u 18 časova, a možete da je pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu, kao i na TV Arena sport.