24SEDAM RUMA Bronzana medalja za Marka Vidakovića na Svetskom prvenstvu u kombat savateu

26.07.2023

21:01

0

Copyright Opština Ruma

Sportista Marko Vidaković, član Savate boks kluba "Ruma", ostvario je zapažen uspeh osvajanjem bronzane medalje u seniorskoj kategoriji do 85kg na Svetskom prvenstvu u kombat savateu. Ovo prvenstvo se održalo u Varazdinu, Hrvatska, od 19. do 23. jula 2023.

Vidaković je u četvrtoj polufinalnoj borbi izgubio od svetskog prvaka iz Francuske, dok je u eliminacionim rundama pobedio protivnike iz SAD-a i Mauricijusa, ali je poražen od takmičara iz Ukrajine.

Drugi seniorski predstavnik Damjan Marković, u kategoriji do 70kg, nije uspeo da se plasira u polufinale i ostao je bez medalje. Putovanje na ovo prvenstvo pratili su i treneri Miodrag Rakić i Ljubomir Damjanović.

Reprezentacija Srbije postigla je zapažen rezultat osvojivši ukupno 2 zlatne i 4 bronzane medalje na ovom Svetskom prvenstvu.

Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove Opštine Ruma koja je dodelila sredstva.