Srbija ima novog svetskog prvaka! Vilagoš osvojila zlato u bacanju koplja uz državni rekord!

19.08.2021

14:40 >> 18:00

0

Srbija ima čudo od deteta!

Atletski savez Srbije - Copyright Adriana Vilagoš, Atletski savez Srbije

Adriana Vilagoš je nova prvakinja sveta! Ona je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u atletici do 20 godina, koje se održava u Keniji.

Vilagoš je već u prvoj seriji bacila spektakularnih 61,46 metara, čime je ostvarila najbolji rezultat u svetu ove godine za uzrast do 20 godina. To je ujedno i nacionalni rekord.

Pre tri godine je njeno koplje teško 400 grama letelo do najboljeg rezultata na svetu u konkurenciji starijih pionirki (63,80 m), ove godine njeno koplje teško 500 grama letelo je čak do 70,10 m, što je najbolji rezultat na svetu u konkurenciji mladjih juniorki.

Taj rezultat doneo joj je titulu balkanske šampionke. Njen najdalji hitac sa kopljem od 600 grama bio je 60,44 m i tim hicem postala je vicešampionka Evrope, ove godine u Talinu.

A sada je na Prvenstvu sveta U20, Adrianino koplje od 600 grama letelo do 61,46 m, čime je postavila državni rekord za starije juniorke i najbolji rezultat na svetu u ovoj konkurenciji.

Podsetimo, da se Svetsko prvenstvo za starije juniore i juniorke, takmičare do 20 godina, održava od 18. do 22. avgusta 2021. godine u glavnom gradu Kenije, Najrobiju, Keniji.

Našu zemlju predstavlja devet reprezentativaca, a prvo veliko finale imala je Adriana Vilagoš koja je osvojila zlato za Srbiju.

Adriana je pomenuti hitac zabeležila u prvoj seriji. Posle toga su atletičarke imale vremena samo za još jedan. Nakon toga je takmičenje odloženo zbog obilnih padavina.

Takmičenje je nastavljeno sat vremena kasnije.

Bacanja po serijama: 61,46, 58,95, 58,25, 59,51, 58,18, 56,28.

Drugo mesto zauzela je Elina Cenko iz Grčke sa 57,91 metara. Treća je bila kubanka Jiselena Baljar Rojas sa 55,13 metara.