Počela je Liga šampiona, Srbi odmah demonstrirali silu! Novi Beograd bez milosti!

0

Autor: G. F.

Nikola Jakšić postigao 6 golova u duelu sa Steauom

Novi Beograd - Steaua - Copyright VK Novi Beograd

Vaterpolisti Novog Beograda startovali su pobedom u Ligi šampiona, pošto su večeras u prvom kolu grupe A ubedljivo savladali ekipu Steaue 19:7 (6:2, 5:2, 3:3, 5:0).

Ekipa trenera Živka Gocića u potpunosti je opravdala ulogu favorita u duelu sa rumunskim predstavnikom koji je tokom čitavog meča bio u podređenom položaju.

Marselj - Vuljagmeni 20.00

Ogroman kvalitet Novobeograđana je već na startu došao do izražaja. Domaći su kontrama i polukontrama u prvoj četvrtini stekli prednost koju su samo uvećavali kako je meč odmicao.

Posebno efikasni bili su u poslednjoj četvrtini koju su rešili u svoju korist rezultatom 5:0.

Maestralnu partiju u redovima Novog Beograda pružio je Nikola Jakšić, koji je postigao čak šest golova i to bez promašaja.

U pobedničkom taboru istakli su se još Alvaro Granados, koji se četiri puta upisao u listu strelaca i Vasilije Martinović sa tri pogotka.