Poraz za kraj: Ništa bez Tijane Bošković!

24.09.2023

15:41

0

Srpske odbojkašice izgubile sa 3:1, ali i pored toga obezbedile su plasman na OI

Đovani Gvideti - Copyright MN Press

Odbojkašice Srbije poražene su u poslednjem kolu Grupe A kvalifikacija za Olimpijske igre od  Kine sa 3:1 (25:23, 22:25, 14:25, 22:25).

Ovaj poraz ipak nema nikakav negativan značaj po izabranice Đovanija Gvidetija, koje su kolo ranije ostvarile cilj i izborile olimpijsku vizu.

Sa druge strane domaća reprezentacija borila se samo za čast, jer je i ona kolo ranije izgubila šansu da se sa ovog turnira plasira na Igre.

Tu priliku iskoristio je selektor Srbije da odmori glavnu igračicu Tijanu Bošković, ali i bez nje vicešampionke Evrope uspele su da dobiju prvi set 25:23.

Ipak, naredna tri seta dobile su motivisanije Kineskinje i na kraju pobedom završile, u krajnjem rezultatu, neuspešnu kampanju.

U pobedničkom timu Jingjing Li je bila najefikasnija sa 23 poena, dok je Mengđi Vu zabeležila 19 poena.

Na drugoj strani Ana Bjelica zabeležila je 22 poena, Mina Popović i Sara Lozo po 11.

Izvor: M. N.