Odlična Srbija pokazala moć u duelu sa Katarom! Sjajan napad, maestralni Milosavljev, ali i dva crvena kartona!

17.01.2023

21:09

0

Autor: G. F.

Rukometaši u narednu fazu Svetskof prvenstva preneli 2 boda

Rukometaši Srbije - Copyright Profimedia

Rukometaši Srbije savladali su Katar sa 34:24 (17:14) i preneli 2 boda u narednu fazu takmičenja.

Odigrali su Orlovi utakmicu na izuzetno visokom nivou, od početka do kraja, uz mali pad od 6 minuta u prvom poluvremenu, ceo meč i zasluženo stigli do ubedljivog trijumfa. Da ne bude sve baš tako sjajno tu su i dva crvena kartona koje su naši rukometaši dobili zbog preoštrih prekršaja nad rivalima. Za onaj pokazan Jovici Nikoliću sudijama se nema šta prigovoriti, ali deluje da su bili kada su put ka svlačionici pokazali i Draganu Pešmalbeku.

Na poluvremenu je bilo tri razlike za Srbiju, a onda se desilo ono što su svi jedva čekali da vide. Oporavljen od povrede među stative se vratio golman Dejan Milosavljev i odmah pokazao zbog čega važi za jednog od najboljih čuvara mreže na svetu.

Doslovce je izludeo Katarce svojim bravurama, a priznanje za fantastičnu partiju dobio je na kraju utakmice kada je izabran za najboljeg aktera susreta! Najefikasniji je bio Bogdan Radivojević koji je sedam puta tresao mrežu rivala, a u drugom poluvremenu ga je zamenio Vukašin Vorkapić, koji je meč završio sa 6 golova.

Pred Orlovima je dan pauze, a onda nastavljaju takmičenje na Svetskom prvenstvu u novoformiranoj grupi. Nemačka i Norveška preneli su u tu grupu po 4 boda, Srbija i Holandija po 2, dok su Katar i Argentina bez bodova.

Srbija u četvrtak igra sa Norveškom, a pobeda u ovom duelu bila bi ogroman korak ka četvrtfinalu!

Kraj utakmice!

58. minut, 32:23 - Igra se "reda radi" na obe strane. Nema više žestokih duela. Svima je sve jasno.

54. minut, 29:21 - Samo treba privesti meč kraju. Razlika je nebitna, bitno je da se niko ne povedi i da se uštedi naga za izazove koji predstoje.s

51. minut, 29:19 - Ovo je neerovatno! Drugi crveni karton za Srbiju. Pešmalbek je van igre, rival ima dva igrača više i odmah postiže gol. Marsenić vraća dvocifrenu prednost, a Milosavljev nastavlja sa bravurama.

50. minut, 28:18 - Raspucao se Đorđić, vezao tri gola. Poslednji sa igračem manje!

46. minut, 26:17 - Ovo je milina za gledati! Razigrana Srbija i fenomenalni golman dovode do ludila rivala.

42. minut, 23:16 - Tek sa sedmerca Katrarci su uspeli da savladaju fenomenalnog golmana Srbije! Za 12 minuta primio je samo jedan gol iz igre. Vorkapić za plus 7!

38. minut, 21:15 - Vanja Ilić sa krila, pa bomba Đorđića. Katar na samo jednom golu u drugom poluvermenu. Odatle i tajm-aut kako bi pokušali da pronađu rešenje za bedem Srbije.

35. minut, 19:15 - Pogađa Marsenić sa crte, lako se rešio čuvara.

32. minut, 18:14 - Vorkapić precizan sa krila, a Milosavljewv beleži prvu odbranu. Oba tima su kompletna.

Počelo je drugo poluvreme. Na golu Srbije je Dejan Milosavljev koji se juče priključio ekipi posle povrede!

Rukometaši Srbije na odmor odlaze sa tri gola prednosti, mada je, da nije bilo pada u igri od celih šest minuta, ta prednost mogla da bude i ubedljivija. Katar izgelda kao tim koji neće odustati bez obzira na rezultatski minus.

Kraj prvog poluvremena, 17:14 - Radivojević sa sedmerca, a drugo poluveme počinjemo sa igračem više.

29. minut, 16:14 - Sa igračem manje su naši rukometaši uspeli da sačuvaju prednost. Igrai smo bez golmana, a rival je promašio prazan gol.

27. minut, 15:13 - Konačno gol! Radivojević!

26. minut, 14:13 - Selektor Srbije Toni Đerona mora da traži tajm-aut. Potpuno se raspala igra Srbije u napadu. Punih šest minuta nisu zatresli mrežu rivala.

24. minut, 14:11 - Promenili su Katarci golmana i to je donelo rezultat.

20. minut, 14:9 - Srbija je kompletna, prednost raste! Ponovo Nemanja Ilić kapitenski.

18. minut, 12:9 - Jovica Nikolić dobija direktan crveni karton jer je laktom u glavu udari rivala. Nije tu bilo namere, ali je start zaista bio preoštar. Benali smanjuje prednost Srbije, Katar u prethodnioh pet minuta nije uspevao da postigne gol.

17. minut, 12:8 - Radivojević je nerešiva enigma za Katar! Peti put im trese mrežu i tera selektora rivala da traži tajm-aut.

16. minut, 11:8 - Opet imamo igrača više, a Radivojević koristi penal. Katar je napao bez golmana i izgubio loptu, a Radivojević sa našeg dela terena pogodio. Prvi put je plus 3 za Orlove.

14. minut, 9:8 - Madadi koristi sedmerac, Nemanja Ilić pogađa sa krila. Na novi gol Madadija odgovara Orbović.

10. minut, 7:6 - Po tri gola Benalija i Abadale za Katar, koji je i sa igračem manje uspeo da sačuva pristojan minus. Za Srbiju je pogodio Pešmalbek.

8. minut, 6:4 - Benali precizan sa šest metara, a onda Kukić i Borzaš donose plus 2 našem timu.

6. minut, 4:3 - Sada je Benali izjednačio. Odbranio je Cupara kontru, Radivojević bio siguran. Srbija je kompletna.

4. minut, 3:2 - Ponovo Abadala, s tim što sada imamo igrača manje jer je Orbović isključen. Kapiten Nemanja Ilić je precizan.

3. minut, 2:1 - Abadala je izjednačio, a Pešmalbek vratio prednost Orlovima.

2. minut, 1:0 - Borzaš je pogodio stativu, a Radivojević odlično reagovao, uhvatio loptu i smestio je u mrežu Kataraca, koji nisu iskoristili svoj prvi napad.

- Srbija igra u crvenim, a Katar u belim dresovima. Utakmica je počela!

- Intonirane su himne Srbije i Katara, sve je spremno za početak susreta!

- Računica je jasna, Srbija od danas nema prava na grešku. Sa pobedom nad Katarom, a zatim i naredne tri u duelima sa Norveškom, Holandijom i Argentinom izboriće plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva. Samim tim naći će se i u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

- Argentina je ubedljivo savladala Severnu Makedoniju sa 35:26 pa će nam biti rival u novoformiranoj grupi.

- Nemačka je rutinski odradila posao u duelu sa Alžirom (37:21) i prenela maksimalan broj bodova iz naše grupe.

- Srbija se u drugoj fazi takmičenja ukršta sa Norveškom, Holandijom, te Argentinom ili Severnom Makedonijom.

- Selektor Toni Đerona pored Predraga Vejina za koga je SP završeno zbog povrede u utakmici sa Katarom ne računa ni na golmana Milana Bomaštara i pivotmena Ivana Popovića.