Srbija na najbolji način počela odbranu svetske titule! Gracije pregazile Kanadu

25.09.2022

19:25

0

Odlična igra Srpkinja u prvom meču

20210904ivSrbijaItalija18 - Copyright MN Press

Odbojkašice Srbije fenomenalnno su počele odbranu svetske titule, pošto su pobedile Kanadu sa 3:0, po setovima - 25:23, 25:16, 25:20.

Srbija je šampionat u Poljskoj i Holandiji počela sigurnom pobedom, što je sjajan uvod u takmičenje na kome brani trofej. Fenomenalna je bila Tijana Bošković, koja je donela 23 poena.

Brankica Mihajlović imala je 10 poena, a po osam su zabeležile Bianka Buša i Jovana Stevanović.

Neizvesnost je viđena samo u prvom setu, a potom su Gracije zaigrale svoju igru i Kanađankama oduzele svaku nadu da mogu da urade nešto.

Kod Kanade najbolje su bile Aleksa Grej sa 14, odnosno Kira van Rajk sa 13 poena.

Srbija sledeći meč igra u ponedeljak od 16 sati, protivnik je Bugarska.

Srpkinje su tokom prvog seta stalno vodile, najviše pet razlike.

Upravo se tad, pri rezultatu 20:15, mislilo da će Srbija rutinski privesti period kraju, ali su se Kanađanke velikom serijom vratile i izjednačile na 22:22. Santarelijeve izabranice nisu dopustile potpuni preokret, a eventualna drama je izbegnuta pravovremenim blokom Buše

Srbija je iskoristila drugu set loptu i preko neuhvatljive dijagonale Tijane Bošković povela na ovom susretu.

Početak narednog seta obilovao je greškama, ali je uprkos tome, Srbija održavala rano stečeno vođstvo, a sve posle toga je bila samo rutina, iako su Kanađanke u trećem setu nekoliko puta prilazile na -1.