20:01

0

Ispisana je istorija na planetarnom šampionatu u Beogradu

20210810npZurab3 - Copyright MN Press

Srpski rvači grčko-rimskim stilom ostvarili su istorijski uspeh na šampionatu sveta u Beograda, pošto su posle dva dana takmičenja osvojili dve zlatne medalje i ostvarili dva plasmana u finale.

Srbija je obezbedila četiri medalje i oborila dosadašnji rekord od tri odličja na jednom šampionatu.

Zlato su danas osvojili Ali Arsalan i Zurab Datunašvili, a sutra će se za zlato u finalu boriti Sebastijan Nađ i Mate Nemeš.

Arsalan  je u kategoriji do 72 kg u finalu pobedio Ulvija Ganizadea iz Azerbejdžana rezultatom 7:4. Naturalizovani Iranac, koji se takmiči pod srpskom zastavom, prethodno je u polufinalu ubedljivo savladao Francuza Ibrahima Ganema. Na putu do finala  bio je bolji i od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije.

Arsalanu je ovo druga medalja ove godine za Srbiju, nakon što je osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Datunašvili je odbranio titulu prvaka sveta, u kategoriji do 87 kilograma, pošto je u finalu pobedio Turpana Bisultanova iz Danske rezultatom 6:2. Datunašvili je bio najbolji na planeti i prošle godine u Oslu.Osvajacc bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju na putu do finala pobedio je i Davida Losoncija iz Madjarske 4:3.

U ponedeljak će se za titule svetskog šampiona boriti Sebastijan Nađ i Mate Nemeš.

Srbija je imala priliku i za petu medalju, ali je Viktor Nemeš u meču za treće mesto poražen od Jermena Malkoša Amajana 7:1.