19:39

0

Novo odličje za srpsku atletiku

Adriana Vilagoš, arhiva - Copyright Profimedia

Adriana Vilagoš (18) je osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu u bacanju koplja. Za devojku iz Malog Iđoša, koja ima samo 18 godina ovo je prvo seniorsko takmičenje, ali je došla do velikog uspeha.

Nije krenulo najbolje, hicem nešto više od 50 metara, pa je posle prve serije u finalu bila na poslednjem mestu. Zatim je popravila rezultat u drugoj seriji, a onda i u trećoj došla nadomak 60 metara i hicem od 59.64 m, obezbedila dodatna tri hica.

U četvrtoj je bila nešto slabija (56,03 m), a onda je u petoj bacila 60,32, samo centimetar više od Čehinje Barbore Špotakove i došla do trećeg mesta.

Špotakova je u poslednjoj seriji bacila više od Adriane, a onda je u poslednjoj seriji naša atletilčarka bacila 62,01 metara i došla do srebrne medalje i najvećeg uspeha u karijeri.

Zlato je pripalo Grkinji Elini Cengo (65.81), a bronza Špotakovoj (60,68).

Podsetimo, medalje za Srbiju na EP u atletici u Minhenu prethodno su osvojili Ivana Vuleta koja je osvojila zlato u skoku udalj i Armin Sinančević koji je bio srebrni u bacanju kugle.

Priliku za novo odličje za Srbiju sutra (19.05) će imati Angelina Topić koja će se takmičiti u finalu skoka uvis.