Zvezda i Partizan odigrali derbi za uživanje! "Prštalo" je na Dorćolu, Vičević debitovao pobedom

19:00

0

Sada crveno-beli imaju učinak 4-2, a crno-beli 3-4

20211227npCZwater5 - Copyright MN Press

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 13:11 (3:2, 4:2, 4:4, 2:3) u utakmici u okviru drugog turnira Regionalne lige. Sada, posle meča na bazenu "Milan Gale Muškatirović" u Beogradu, crveno-beli imaju učinak 4-2, a crno-beli 3-4. Ujedno, ovo je bio i debi Mirka Vičevića na klupi crveno-belih.

U uvodnim minutima "Večitog derbija" nije bilo golova, ali je u poslednjih dva-tri bilo pogodaka. Bilo ih je pet, a crveno-beli su ovu deonicu rešili u svoju korist, rezultatom 3:2.

Na samom startu druge četvrtine, crno-beli su izjednačili i bilo je 3:3. Ubrzo je i Nemanja Vico doveo Partizan u vođstvo, ali je Gavril Subotić doneo novi egal - 4:4. Onda je Ivan Basara "raspalio" posred gola za novu prednost crveno-belih. Mogao je tada Partizan i do novog izjednačenja, ali ekipa Miloša Korolije nije uspela da iskoristi dva igrača više. Usledio je i nastavak mini serije Zvezde, pa je posle golova Veljka Tankosića i Dušana Markovića bilo 7:4. To je bio i rezultat i prvog poluvremena.

Pomenuta serija je nastavljena i u trećoj četvrtini, pa je bilo i 8:4 i 9:4. Na drugoj strani, crno-beli su tek u trećem minutu treće četvtrini uspeli da daju gol i prekinu seriju protivnika. Aleks Bouen je smanjio na 9:5. Ali je onda Petar Smiljević povećao na 10:5. Posle golova Andreja Baraća i Nikole Kojića, Partizan se koliko-toliko vratio u meč, pa je bilo 10:7. Ipak, Stefan Pješivac povećao na 11:7. Marko Vavić je smanjio na 11:8.

Poslednju deonicu je golom otvorio Milan Aleksić, za 11:9. Onda je usledio mini "obračun" Basare i Aleksića, pa je posle nekoliko minuta bilo 13:10 za crveno-bele. Na tri minuta do kraja, Bouen je smanjio na 13:11, ali se ispostavilo da je to bio i kraj duela na plivalištu na Dorćolu.

Nešto ranije, Jadran je savladao Šabac, sa 14:8.