Old Firm obojen u plavo: Glazgov bolji od Seltika, Helander junak Rendžersa u čuvenom derbiju (VIDEO)

13:03 >> 13:45

0

Ekipa Stivena Džerarda stigla do velikog trijumfa

Copyright Glazgov - Seltik/ Profimedia

Odlična utakmica, baš onakva kakva treba bude kada nosi zvanje derbija, viđena je u Škotskoj.

Čuveni Old Firm, jedna od onih utakmica koje se svrstavaju među najatraktivnije na svetu, donela je svu lepotu fudbala, a slavio je domaći tim. Glazgov je trijumfovao sa 1:0 (0:0) golom Filipa Helandera u 66. minutu.

Izabranici Stivena Džerarda potom su odlučili da čuvaju teško stečenu prednost, a zeleno-beli su na sve načine da stignu bar do izjednačenja. Gotovo da se svih deset poslednjih minuta igralo samo na jedan gol, ali je plava četa izdržala nalete i stigla do, za navijače Glazgova, najvažnijeg trijumfa na svetu.

Ništa lepše za Rendžerse nema nego kad u škotskoj Premijer ligi savladaju najljućeg rivala, a pritom uspeju i da umaknu Seltiku za tri boda. Glazgov je trenutno na tećem, a Seltik na šestom mestu tabele.