Krajinović eliminisan već na startu Mastersa u Rimu

0

Autor: M. R.

Srpski teniser poražen posle velike borbe

Copyright Filip Krajinović, MN Press

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je na startu Masters turnira u Rimu, pošto je danas u prvom kolu posle velike borbe izgubio od Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima sa 6:3, 6:7 (5:7), 6:4. Meč je trajao dva sata i 47 minuta.

Naš predstavnik je odmah na startu prvog seta napravio brejk, a onda na svoj servis došao do vođstva 2:0. Međutim, uzvratio mu je Kanađanin sa dva napravljena brejka, što je bilo dovoljno da dobije taj period sa 6:3. Start drugog seta je pripao rivalu, koji je brzo poveo sa 2:0. Ali, od tog trenutka se vodila velika i neizvesna borba, pa je pobednik rešen tek u taj-brejku. Filip je uspeo da dođe do izjednačenja, ali je u odlučujućem setu u ključnim trenucima prepustio kontrolu igre protivniku, koji je svoje šanse iskoristio.

Ože-Alijasim će u narednoj rundi igrati sa osmim nosiocem Argentincem Dijegom Švarcmanom.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 2.082.960 evra.

Izvor: Tanjug