KRAJ: Viljareal osvojio Ligu Evrope (VIDEO)

0

Žuta podmornica osvojila prvi trofej na najvećoj sceni

Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Sohn, Pool

Istorija je ispisana u Gdanjsku.

Viljareal je osvojio Ligu Evrope, pošto je posle penal drame savladao Mančester junajted 11:10. Na isteku 120 minuta rezultat je bio 1:1.

Tragičar meča bio je David De Hea, koji je promašio odlučujući penal u 11. seriji.

Uskoro opširnije…

PENALI

1. SERIJA – Moreno pogađa za Viljareal, Mata je siguran. Posle prve serije rezultat je 1:1.

2. SERIJA – Raba rutinski vara De Heu, kao i Teles golmana Viljareala. Posle druge serije ostaje nerešeno – 2:2.

3. SERIJA – Alkaser daje gol, ali je De Hea bio na lopti, koja mu je prošla ispod ruke. Bruno Fernandeš na identičan način poravnava rezultat – 3:3.

4. SERIJA – Moreno je bio vrlo siguran, kao i Rašford posle njega – 4:4.

5. SERIJA – Pareho je “probušio” De Heu, Kavani je bio miran i sigurno je postigao gol sa bele tačke – 5:5.

6. SERIJA – Gomez pogađa mrežu šutem po sredini gola, Fred je bio veoma precizan, pogodivši malu mrežu – 6:6.

7. SERIJA – Albiol u stilu prvoklasnih napadača vara De Heu, kao i Džejms čuvara mreže španskog tima – 7:7.

8. SERIJA – Kokelan pogađa mrežu poslavši loptu pod prečku, uz mnogo sreće Šo poravnava rezultat, pošto je Rulji imao loptu na rukama 8:8.

9. SERIJA – De Hea je dirao loptu, ali je šut Gaspara bio prejak, Tuanzebe je siguran – 9:9.

10. SERIJA – Pau Tores šalje loptu pod prečku, Lindelef je siguran – 10:10. Na redu su golmani kao izvođači.

11. SERIJA – Rulji je bio veoma siguran, a potom je odbranio penal De Hei.

120′ – NADOKNADA

Igraće se još tri minuta nadoknade vremena u drugom produžetku. Solskjer ubacuje Telesa umesto Mektomineja, a iskusni Huan Mata je zamenio Van Bisaku. S druge strane, Raba je na terenu umesto Kapua. Drugi put od osnivanja Lige Evrope, pobednika takmičenja će odlučiti penali. Prvi put je Sevilja bila bolja od Benfike.

115′ – DVOSTRUKA PROMENA SOLSKJERA

Pet minuta pre kraja drugog produžetka, Solskjer je napravio još dve promene. Baija je zamenio Tuanzebe, dok je Džejms ušao na teren umesto Pogbe.

106′ – POČEO DRUGI PRODUŽETAK

Još 15 minuta deli nas od konačne odluke o tome ko će poneti trofej Lige Evrope.

Tanug/Aleksandra Szmigiel, Pool via AP

105′ – JOŠ 15 MINUTA

Završen je prvi produžetak. Rezultat se nije menjao – 1:1.

98′ – MIRNO

Relativno mirno je u dosadašnjem toku prvog produžetka. Na isteku 99. minuta prva promena u Mančesteru. Grinvuda je zamenio Fred.

91′ – PRVI PRODUŽETAK

Počeo je prvi produžetak. Mančester je u istom sastavu koji je počeo susret.

Tanjug/Janek Skarzynski, Pool via AP

90′ – KRAJ

Posle tri minuta nadoknade vremena, završeno je drugo poluvreme finala Lige Evrope, koje je otišlo u dodatnih 30 minuta.

87′ – NOVE PROMENE

Strateg Viljareala izvršio je svih pet promena u drugom poluvremenu. U poslednje dve Pedracu i Fojta, zamenio je Morenom i Gasparom.

78′ – DVOSTRUKA IZMENA

Još dve promene napravio je Emeri. Pina i Trigerosa zamenili su Alkaser i Gomez. Zanimljivo, Solskjer još nije osvežio tim, a ističe 80. minut utakmice. U 82. minutu žuti karton dobija i Bai.

Tanjug/Aleksandra Szmigiel, Pool via AP

67′ – NASTAVLJA SE PRITISAK “ĐAVOLA”

Ni primljeni gol nije uticao na fudbalere Viljareala da malo konkretnije pređu na polovinu rivala. Naprotiv, Mančester je dodatno pojačao pritisak i znatno je bliži drugom golu.

59′ – PRVA PROMENA

Prvu izmenu na meču pravi Viljareal. Karlosa Baku je zamenio Kokelan.

56′ – GOOOL

Mančester je izjednačio, strelac je Kavani. Isplatila se inicijativa “đavola” u pravom trenutku za njih. Posle kornera sa leve strane stvorila se velika gužva pred i u kaznenom prostoru Viljareala, lopta je uz malo sreće došla do iskusnog golgetera, koji nije imao težak zadatak da je smesti u mrežu.

54′ – PRVI ŽUTI KARTON

Iako je reč o finalu evropskog takmičenja, utakmica je više nego fer i korektna. Kako se igra najbolje pokazuje to što je prvi žuti karton dodeljen u 54. minutu i to zbog povlačenja za dres. Opomenut je fudbaler Viljareala Kapu.

46′ – POČELO DRUGO POLUVREME

Meč je nastavljen. Unaj Emeri i Ole Gunar Solskjer nisu menjali ništa u sastavima tokom pauze u odnosu na početak meča.

45′ – POLUVREME

Posle dva minuta nadoknade vremena, završen je prvi deo igre. Španci vode 1:0, golom Morena u 29. minutu.

Tanjug/Adam Warzawa, Pool via AP

37′ – MANČESTER NAPADA

Od trenutka kada je Viljareal poveo, igra se potpuno preselila na polovinu španskog tima. Fudbaleri Mančester junajteda konstantno pritiskaju defanzivce španskog tima, koji zasad uspešno odolevaju sve ozbiljnijim napadima “crvenih đavola”.

29′ – GOOOL

Viljareal vodi golom Morena. “Žuta podmornica” je imala slobodan udarac iskosa sa leve strane, Pareho je ubacio loptu u srce kaznenog prostora, gde je reprezentativac Španije umakao čuvarima i sa sedam metara matirao De Heu.

24′ – VILJAREAL SE BUDI

Deluje da se španski tim malo oslobodio pritiska rivala. Izveli su fudbaleri Viljareala tri kornera u dosadašnjem toku meča, bilo je gužve pred De Heom, koji, ipak, nije imao mnogo posla u prvih 25 minuta utakmice.

16′ – MIRNO

Posle nešto boljeg početka “đavola”, poslednjih desetak minuta utakmice protiče u mirnoj igri bez konkretnih dešavanja pred kaznenim prostorima na obe strane terena.

7′ – MANČESTER BOLJI

Mančester je bolje otvorio susret. Konkretniji su “đavoli”, a najbolju priliku imali su u 7. minutu, kada je Mektominej šutirao po zemlji sa 17 metara, ali je lopta prošla pored stative.