KRAJ: Sjajan početak, razočaravajući završetak - Real i Čelsi u Londonu odlučuju o finalisti Lige šampiona

27.04.2021

18:43 >> 22:30

0

Bez pobednika na Alfredo di Stefano

KRAJ: Sjajan početak, razočaravajući završetak -  Real i Čelsi u Londonu odlučuju o finalisti Lige šampiona
Copyright Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Utakmicom u Madridu startovalo je polufinale Lige šampiona.

Na stadionu “Alfredo di Stefano”, Real Madrid i Čelsi igrali su bez pobednika 1:1 (1:1).

90′ – NADOKNADA

Igra se još tri minuta nadoknade vremena.

85′ – BEZ PRILIKA

Veoma siromašno drugo poluvreme. Osim nekoliko obećavajućih situacija, koje nisu završene konkretnijom prilikom, ništa vredno pomena se nije desilo na “Alfredo di Stefanu”.

77′ – MENJA ZIDAN

Još dve izmene napravio je Zidan. Odriozola je ušao na mesto Karvahala, dok je Asensio zamenio Marsela.

66′ – PRVE PROMENE

Zidan je uveo Azara umesto Vinisijusa Žuniora. Tuhel je napravio trostruku promenu, Ziješ je u igri umesto Pulišića, Haverc je zamenio Vernera, dok je Džejmsu mesto na terenu ustupio Aspilikueta.

Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

62′ – DRUGAČIJE SE IGRA U NASTAVKU

Za razliku od prvog poluvremena, kada se igralo veoma otvoreno na obe strane, u nastavku meča su i Real i Čelsi znatno oprezniji i više pažnje posvećuju odbrani svog gola.

54′ – MIRNO

Relativno je mirno na startu drugog poluvremena. U prvih desetak minuta viđena je po jedna poluprilika na obe strane, ali Kurtoa i Mendi nisu morali da intervenišu.

46′ – BEZ PROMENA

Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima u odnosu na početak meča.

45′ – POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme u Madridu, rezultat je 1:1.

37′ – OTVORENO

Utakmica se otvorila na najbolji način za sve ljubitelje fudbala. Dva gola u prvih pola sata uticali su da oba tima potpuno spuste gard i krenu u pravo nadmudrivanje.

29′ – GOOOL (VIDEO)

Real je izjednačio golom Benzeme. Marselo je ubacio loptu sa leve strane, Kazemiro je na drugoj stativi vratio loptu na peterac, gde se Francuz sjajno snašao i zakucao loptu u mrežu.

23′ – STATIVA

Najbolja prilika za Real u dosadašnjem toku meča. Benzema je primio loptu na dvadesetak metara od gola, okrenuo se šutirao, ali je lopta okrznula stativu i završila u gol autu.

14′ – GOOOL (VIDEO)

Čelsi vodi golom Pulišića. Fudbaler Čelsija je dobio dubinsku loptu iza defanzivaca Reala, obišao je istrčalog Kurtou i potom između dva fudbalera domaćih zatresao mrežu Madriđana.

9′ – KURTOA

Sjajna prilika za Čelsi u 9. minut. Verner je bio sam na pet metara, ali je šutirao pravo u Kurtou.