KRAJ: Novak ispustio pobedu u taj brejku, Tim je u finalu Londona

0

Najbolji teniser sveta poražen u polufinalu završnog mastersa

Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Najbolji teniser sveta Novak Đoković stao je na dva stepenika od trofejnog završetka sezone.

U polufinalu završnog mastersa u Londonu, srpski as igra je poražen od Austrijanca Dominika Tima 5:7, 7:6, 6:7.

Đoković o polufinalu: Da se ne ponovi 2019. godina

Tim će se u finalu sastati sa boljim iz duela Rafaela Nadala i Danila Medvedeva. Novak ponovo morao da priča o nesportskim temama: Srbina uvlače i u “slučaj Zverev”

TREĆI SET

18.06′ – TIM JE U FINALU

6:7 Tim je duplom servis greškom otvorio odlučujući gem na meču, posle čega je Novak brzo došao do prednosti 4:0. Ipak, Novak je posle toga stao, Austrijanac je vezao pet poena i potom mini brejkom došao do dve vezane meč lopte.Prvu je Novak spasao as servisom, ali je Tim potom na svoj servis uspeo da dođe do odlučujućeg poena i plasmana u finale.

17.58′ – TAJ BREJK ODLUČUJE O FINALISTI

Uz jedan izgubljen poen, Novak odvodi treći set u taj brejk.

17.53′ – TIM OSIGURAO TAJ BREJK

5:6 – Došao je Novak do 30:30, ali je potom napravio dve neiznuđene greške i olakšao Timu da osigura taj brejk.

5:5 Siguran je Novak prilikom svojih servis gemova, od kojih je poslednji rešio u svoju korist uz jedan izgubljen poen.

Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

4:5 Uspeo je Novak da dođe do 30:30, ali je Tim potom as servisom došao do gem lopte, koju je ubrzo pretvorio u poen za vođstvo.

17.40′ – BEZ BREJK PRILIKA U TREĆEM SETU

4:4 Došao je Tim, uz malo pomoć i neiznuđene greške Novaka, do 40:40, ali je srpski as potom vezao dva poena i as servisom sprečio rivala a mu ozbiljnije ugrozi servis.

3:4 Još jednom Tim, uz jedan izgubljen poen, završava svoj servis gem.

3:3 Novak s nulom osvaja šesti gem trećeg seta.

2:3 Tim koristi prvu, od dve vezane gem lopte.

17.24′ – IZJEDNAČENO NA STARTU TREĆEG SETA

2:2 Kao i Tim malo pre, Novak uz jedan izgubljen poen poravnava rezultat.

1:2 Uz jedan izgubljen poen Tim zadržava minimalnu prednost na startu seta.

1:1 Novak koristi drugu, od tri vezane gem lopte, za osvajanje svog uvodnog servis gema u trećem setu.

0:1 Kao da pre samo nekoliko minuta nije ispustio četiri meč lopte, Tim je bez izgubljenog poena osvojio uvodni gem odlučujućeg seta.

DRUGI SET

17.10 – NOVAK SPASAO ČETIRI MEČ LOPTE I OSVOJIO DRUGI SET

7:6 Kakva neizvesnost i uzbuđenje u taj brejku u kojem je Novak spasao četiri meč lopte, pre nego što je petu priliku u drugom setu, a treću u taj brejku pretvorio u poen za izjednačenje u setu. Na startu odlučujućeg gema teniseri su razmenili mini brejkove, da bi Novak vezao četiri poena i poveo 4:2. Ipak, Tim se vratio i prvi došao do meč lopte, koju je Đoković servis vinerom spasao. Tim je potom mini brejkom došao do nove prilike da reši meč, ovoga puta na svoj servis, ali ju je prokockao duplom greškom, da bi potom Novak uz dva mini brejk stigao do set lopte. Ipak, Tim je uspeo da se odbrani i izjednači, a potom je još jednim mini brejkom došao do treće meč lopte, koju je neiznuđenom greškom prokockao. Ubrzo je Tim imao novu priliku da reši duel, četvrtu meč loptu Novak je spasao forhend vinerom, da bi potom, neiznuđenom greškom tima rešio drugi set u svoju korist.

16.53′ – NOVAK POROPUSTIO DVE SET LOPTE

Imao je Novak dve vezane brejk, ujedno i set lopte, ali je Tim sa dva odlična prva servisa došao do izjednačenja, i potom iz druge prilike odveo je drugi set u taj brejk.

16.45′ – ĐOKOVIĆ OSIGURAO TAJ BREJK

Uz jedan izgubljen poen, Novak je osigurao taj brejk.

5:5 Došao je Novak do 30:30, ali je potom Tim pogodio sjajno dva prva servisa i osvojio gem.

5:4 Nije Novaka poljuljala propuštena brejk prilika, bez izgubljenog poena je došao nadomak osvajanja drugog seta. Tim servira za ostanak u setu.

16.35′ – NOVAK PROPUSTIO BREJK LOPTU

4:4 Posle više od sat vremena igre Novak je stigao do brejk prilike, ali ju je prokockao neiznuđenom greškom. Tim je to kaznio asom, pa bekend vinerom za izjednačenje u drugoj polovini drugog seta.

4:3 Posle gema u kojem se suočio s brejk loptom, Novak sigurno, uz jedan izgubljen poen, dolazi do nove minimalne prednosti.

3:3 Još jedan lagan i ubedljiv gem, koji Tim rešava bez izgubljenog poena.

16.23′ – NOVAK SPASAO BREJK LOPTU

3:2 Sa tri greške Novak je Timu poklonio brejk loptu, ali mu se, pošto je uspeo da je sačuva, Tim revanširao sa dve greške i olakšao mu posao u čuvanju servisa.

2:2 S nulom Tim osvaja gem i poravnava rezultat.

2:1 Kada je bilo najvažnije Novak je odservirao as i tako u svoju korist završio gem u kojem je posle 40:0, Tim uspeo da dođe do 40:30.

16.12′ – TENISERI SIGURNI NA STARTU DRUGOG SETA

1:1 Asom, uz jedan izgubljen poen, Tim osvaja svoj prvi servis gem u nastavku meča.

1:o Prvi put na meču, Novak osvaja servis gem bez izgubljenog poena.

PRVI SET

16.03′ – AUSTRIJANAC OSVAJA PRVI SET

5:7 As servisom, uz jedan izgubljen poen, Tim je osvojio odlučujući gem u prvom setu.

16.00′ – TIM PRAVI BREJK

5:6 – BREJK! U najosetljivijem trenutku seta, Tim je došao do prilike za brejk i iskoristio je zahvaljujući nešto lošijoj rekakciji Novaka prilikom izlaska na mrežu.

5:5 Malo je Tim zakomplikovao sam sebi život u 10. gemu. Poveo je 40:15, ali je potom duplom servis i jednom neiznuđenom greškom omogućio Novaku da dođe do izjednačenja. Ipak, naredna dva poena pripala su Austrijancu, tako da ni posle 10 odigranih gemova nismo videli brejk loptu.

15.47′ – SVE SMO BLIŽI TAJ BREJKU

5:4 Pošto je izgubio prvi poen, Novak je naredna četiri odigrao gotovo perfektno i zadržao minimalnu prednost u finišu prvog seta.

4:4 Još jedan gem bez izgubljenog poena za tima.

4:3 Ovoga puta je Tim poveo 0:30, ali su naredna četiri poena pripala Novaku.

15.36′ – NOVAK NAPAO SERVIS TIMA

3:3 Najbliži brejku u dosadašnjem toku meča bio je Novak, ikao nije imao brejk lopte. Poveo je Srbin 0:30, sasivši gem loptu došao je i do 40:40, ali je Austrijanac veoma sigurno odigrao dva naredna poena i sačuvao servis.

3:2 Novak je prilično siguran, peti gem uvodnog seta osvojio je uz jedan izgubljen poen.

15.25′ – IZJEDNAČEN POČETAK MEČA

2:2 Bez izgubljenog poena Tim poravnava rezultat na početku prvog seta.

2:1 Prvi, rezultatski, lakše dobijeni gem na meču pripada Novaku, koji je servis vinerom, uz jedan izgubljen poen, zadržao minimalnu prednost na početku meča.

1:1 Tim je nešto više grešio na početku gema, Novak je to pokušao da iskoristi i napadne servis rivalu, došao je do 15:30, ali je Austrijanac potom odigrao na veoma visokom nivou i osvojio svoj prvi servis gem na meču.

15.15′ – NOVAK OSVOJIO UVODNI GEM

1:0 Od starta su Đoković i Tim krenuli u duge razmene udaraca. Novak je uvodni gem na meču osovojio uz dva izgubljena poena.