15:42 >> 15:57

0

Tim dvojice igrača selekcije Srbije slavio sa 1:2 protiv milionera u Dortmundu

Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool)

Ajntraht igra i najlepši i najuzbudljiviji fudbal u Budensligi.  “Orlovi” iz Frankfurta su na terenu Borusije Dortmund, glavnog konkurenta za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona, slavili pobedu sa rezultatom 2:1, a kod oba pogotka dvojica srpskih reprezentativaca Luka Jović i Filip Kostić dali su svoj doprinos.

Vođstvo je došlo posle autogola Šulca u 11. minutu, posle centaršuta Kostića sa levog krila kojim je pokušao da pronađe Jovića na drugoj stativi.  Nespretno je intervenisao levi bek domaćih Šulc, iznenadivši i svog čuvara mreže Hica. Izjednačio je Humels minut pre odlaska na odmor, da bi gol odluke postignut u 87. minutu.

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Jović je sa mesta odakle obično dejstvuje Kostić povukao kontru, uspeo je da se u trku otarasi sa leđa štopera Akanđija, ali je Humels u poslednjem trenutku izblokirao njegov udarac. Ipak, lopta je došla do Kostića koji je prati akciju saigrača, pa je desetom asistencijom zajedno sa golgeterom Andreom Silvom doneo nova tri boda ekipi iz Frankfurta.

Augsburg – Hofenhajm 2:1 (2:0)

Majnc – Bilefeld 1:1 (0:0)

Volfsburg – Keln 1:0 (0:0)

Leverkuzen – Šalke 2:1 (1:0)

Dortmund – Ajntraht 1:2 (1:1)