Zvezdu stigao umor: Larkin se igrao, Lojd promašivao, Efes pobedio

26.11.2020

19:40 >> 20:07

0

Crveno-beli poraženi u Beogradu

Bez prave energije, odbrane i šuta ne može da se ostvari pobeda u Evroligi. Ni kada protivnička ekipa stigne u oslabljenom sastavu.

Crvenu zvezdu je, posle teškog rasporeda i triler pobede u derbiju, stigao umor. Efes je sve to znao da iskoristi za rutinsku pobedu u hali „Aleksandar Nikolić“ –  64:75 (14:16, 22:24, 14:27, 14:8).

Prvi strelac tima Džordan Lojd nije bio raspoložen , previše je promašivao (3/10 za dva, 0/4 za tri), a kada su Šejn Larkin, Krunoslav Simon i Adrijan Moerman (5/6 za tri) raspoloženi za igru teško je napraviti iznenađenje.

Zvezda je meč počela savršeno, serijom 8:0. Očekivano, Larkin je pokrenuo goste, ekspresno ih vratio u igru, ali je problem bio što crveno-beli u tim momentima nisu imali rešenje za Tunčera. Kada su se na njegove trojke nadovezali Larkin i Moerman domaćin je bio u velikom minusu na pet minuta pre poluvremena (21:35).

Tada je na scenu stupio Volden, a kada je Dobrić posle faula na šutu za tri pogodio sva tri penala Zvezda se u potpunosti vratila u igru. Ako se na sve to doda da je jedine poene u prvom delu najbolji strelac tima Lojd dao sa penala, Obradovićevi puleni su imali dobar rezultat na pauzi (36:40).

Defanziva je bila fokus u izjavama Obradovića i Kuzmića između dva dela i upravo to je bio ključ u nastavku. Crveno-beli su prišli održavali zaostatak do polovine trećeg kvartala (45:50). Larkin je podigao nivo igre, ostavljao saigrače usamljene na šutu za tri, odbrana Zvezde je bila ispod svakog nivoa, to je koristio Simon da se šeta kroz reket, promašaji Lojda su se nastavili, pa su tako gosti posao završili posle tri četvrtine (50:67)…

ZVEZDA: Ročesti 5, Volden 14 (4sk, 3as), Lojd 10 (5sk, 4as, 3/10 za dva, 0/4 za tri), Uskoković, Davidovac 5 Lazić 2, Rit 7, Dobirć 7, Simonović 3, Kuridža, Kuzmić 6 (8sk), Teri 4 (3sk)

EFES: Larkin 18 (5as), Singlton 8 (4sk), Balbaj 6 (4sk), Gečim 2, Gazi, Šanli , Moerman 17 (9sk, 5/6 za tri), Tunčer 8, Anderson 5, Simon 11