Zvezdin poraz na evroligaškom oproštaju: Alba rutinski odbranila domaći teren

08.04.2021

19:36 >> 19:40

0

Crveno-beli završili sezonu u Evropi

Evroligaški oproštaj nije završen kako su želeli. Košarkaši Crvene zvezde su se od ove sezone elitnog takmičenja oprostili ubedljivim porazom.

Alba je u Berlinu došla do rutinske pobede –  81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12).

Na samom startu meča je Alba pokazala da ima nešto veću želju u utakmici bez rezultatskog značaja. Siva i Fontekio su se razigrali i doneli ekipi osetnu prednost već posle pet minuta (15:7). Dobrić i Davidovac su uneli energiju u igru srpskog tima i uspeli da uzvrate udarac (24:22).

Kada je Davidovac poentirao pod faulom i imao slobodno bacanje za vođstvo delovalo je da će crveno-beli povesti. Promašio je i od tog momenta je krenuo potpuni pad. Od tada je srpska ekipa dala svega još šest poena do poluvremena. Domaćinu nije bilo previše teško da surovo kazni sve te greške i da na pauzu ode sa ogromnim vođstvom (49:30).

Uz sve to je i Lojd napravio tri lične greške, a pogled na statistiku sve govori o šutu Zvezde. Za dva su imali 28.6 procenata (6/21), a za tri 30 odsto (3/10), da nije bilo 18 skokova, od čega čak 10 u napadu, verovatno bi zaostatak bio još veći.

– Moramo mnogo bolje da igramo u defanzivi. Isto važi i za ofanzivu gde smo imali 11 izgubljenih lopti i samo četiri asistencije, moramo to da popravimo – rekao je Radonjić u pauzi između dva dela.

U nešto nižoj petorci su gosti započeli drugo poluvreme. Videla se čvršća igra u odbrani, bolje zatvaranje i kretanje igrača, ali nisu to uspeli da nagrade igrom u napadu. Domaći tim je strpljivo čekao, nije paničio i brzo je vratio tempo igre u svoj ritam. Na ulazu u poslednji kvartal su imali velikih 20 poena prednosti (66:46).

Nisu uspeli crveno-beli preterano da poprave utisak ni u poslednjih 10 minuta. Alba je bez mnogo problema došla do trijumfa.

ALBA: Siva 17 (8as), Gifaj 2, Delou 5, Erikson 12, Matisek 3, Šnajder 6, Fontekio 13 (6sk), Kumađe 2, Timan 5, Grejndžer 2 (8as, 5sk), Sikma 6, Lamers 8 (4sk)

ZVEZDA: Hol, Volden 2, Lojd 10, Uskoković 5, Davidovac 7, Lazić, Radanov, Dobrić 8, Simonović 12 (2sk), Kuridža 2, Kuzmić 5 (8sk), Noko 7 (11sk)