Zvezda slomila otpor Krke: Serije, faulovi, penali i maksimalan učinak crveno-belih

02.11.2020

18:59 >> 22:29

0

Izabranici Saše Obradovića ostvarili peti trijumf u ABA ligi

Copyright Promo/ABA/KK Crvena zvezda

Upozoravao je sa punim pravom Saša Obradović. Krka je pokazala dobar otpor, ali je na kraju Crvena zvezda došla do ubedljive pobede.

Posle maratonskog meča punog faulova, slobodnih bacanja i serija su crveno-beli zadržali maksimalan učinak u ABA ligi. Pet od pet – 88:62 (18:15, 26:14, 23:17, 21:16).

Utakmica je počela u fudbalskom ritmu. Ni jedni ni drugi nisu uspevali da poentiraju. Posle više od dva minuta igre rezultat je bio 0:0. Prekinuo je to Lojd mini-serijom od 5:0. To nije rešilo napadačke probleme srpskog tima i odličnu odbranu rivala, posebno kada je igra dva na dva srpskog tima bila u pitanju. Zatvarali su reket dobro, a podatak da je Zvezda u prvoj deonici imala samo 28 odsto šuta iz igre dovoljno govori o igri u prvih 10 minuta (18:15).

Tražiil su crveno-beli način da se „odlepe“, a kada je Rit promašio oba penala Krka se opet vratila (26:23). Bio je to početak Zvezdinog „buđenja“. Razigrao se konačno O’Brajant, Dobrić je pogodio trojku pod faulom, a Volden i Kuridža završavaju seriju 16:2 kojom je Zvezda uspela da stekne velikih „+16“ u poslednjem minutu drugog kvartala (42:26).

Krenula je Zvezda i u drugo poluvreme sa „praznim hodom“, Krka se trudila da ne dozvoli Zvezdi da uđe u pravi ritam. Konstantno su pravili faulove, sprečavali lake poene, ali su prečesto slali rivale na liniju penala. Upravu su faulovi i ogroman broj slobodnih bacanja obeležili nastavak meča, a kada je Ročesti pogodio trojku za „+22“ bilo je jasno da gosti nemaju šta da traže u Beogradu (67:45).

Jedino pitanje do poslednjeg zvuka sirene bilo je koji rezultat će stajati na semaforu…

ZVEZDA: O’Brajant 11 (6sk), Ročesti 3 (4as), Hol 7 (4as), Volden 13 (5as, 4sk), Lojd 10, Davidovac 9, Rit 3, Dobrić 14 (5sk), Simonović 6, Kuridža 8, Kuzmić 2, Teri 2 (4sk)
KRKA: Medved, Stergar 5 (4sk), Jančar, Kamfor 9, Stipčević 3, Vrabac 13, Barič 9 (7as), Kosi, Škifić 11 (4sk), Škedelj 3 (4sk), Rebec 3, Vučetić 6 (4sk)