Ni Jokićev tripl-dabl nije bio dovoljan: Denver poklonio pobedu, postigli samo osam poena u četvrtoj četvrtini

11.04.2021

21:26 >> 22:03

0

Poraz Nagetsa od Seltiksa

Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Jedni blistaju na Zapadu, drugi se muče na Istoku. Bez obzira na takvo stanje na tabeli okršaj Denvera i Bostona je označen kao jedan od derbija.

Posle svega viđenog pobedu su odneli Seltiksi – 87:105 (27:16, 24:29, 28:29, 8:31).

Ni novi tripl-dabl Nikole Jokića nije bio dovoljan da rezultat bude drugačiji (17, 11as, 10sk).

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu uprkos činjenici da je za te dve deonice Jokić dao samo tri poena i da nije igrao Džamal Marej. Svestan je srpski centar bio da nije odigrao kako treba u tom delu meča, pa je u nastavku preuzeo odgovornost.

Igrao je baš onako kako zna i ume, pogađao, delio pasove u svom stilu, hvatao lopte, dao je 14 poena za 12 minuta i u jednom momentu su stilgi do „+14“ (79:65). Međutim, od tog momenta se dogodio potpuni pad u igri Nagetsa.

Prvo su dozvolili seriju od 9:0 u završnici trećeg kvartala (79:74). U poslednjem kvartalu Denver nije mogao da pronađe napadački ritam nikako. Postigli su ukupno tri poena za osam minuta igre. Sve to su surovo kažnjavali Tejtum i Braun i pogurali svoj tim do dvocifrene prednosti (96:82). Pokušavali su Nagetsi da se vrate, ali nije bilo vremena za to.

Što se ostalih strelaca tiče kod domaćina su se istakli Porter junior (22, 11sk) i Kampaco (14), dok su na drugoj strani najbolji bili Tejtum (28, 10sk) i Braun 20 (8sk).