Drama pripala Asvelu: Zvezda se vratila sa "-15", Lojd promašio produžetak

29.01.2021

21:32 >> 21:41

0

Crveno-beli su izgubili u Beogradu

Tako blizu, a tako daleko. Malo je nedostajalo Crvenoj zvezdi da napravi veliki preokret i odbrani domaći teren. Nisu uspeli u tome.

Posle prave drame je Asvel slavio u Beogradu – 78:81 (23:25, 15:20, 18:12, 22:24).

Sve što je Asvel šutnuo u prvom poluvremenu je završavalo u orbruču. Bilo da je šut za dva, tri, preko ruke ili otvoren, sve je ulazilo. Meč su započeli sa nešto nižom petorkom, Zvezda je to koristila da igra na centre, gosti su se oslanjali na šuteve. Da je to dobar plan bio videlo se po procentima šuta posle 10 minuta (6/8 za dva, 4/5 za tri). Crveno-beli su to anulirali skokom (7-1) i solidnim šutem za dva (7/12).

U istom ritmu se igrala i druga deonica, u 17. minutu utakmice je francuski tim imao nestvarne brojke u šutu za tri (8/9) i tada su stekli velikih „+15“ (30:45). Čim je šut stao, Radonjćevi izabranici su uspeli da se konsoliduju i da spuste zaostatak na podnošljivih „-7“ na pauzi (38:45).

Drugo poluvreme obeležilo je dosta oscilacija, pre svega u napadu. Asvel nije šutirao tako savršeno kao u prethodnom periodu meča, ali su čuvali prednost (46:55). Tražio je Radonjić rešenje za probleme u organizaciji igre i pronašao ih je uvođenjem Hola u igru prvi put u 28. minutu. Bolje je dirigovao igrom srpskog tima, da bi posle poena Kuzmića sve vraćeno na početak (56:57).

Poslednji kvartal prošla je u igri koš za koš. Timovi su se smenjivali u vođstvu. Na jednoj strani Dobrić, na drugoj Kol. Poslednji minut i drama (78:79). Lojd promašuje za tri, Kol ne pogađa, Hauard hvata loptu, a Kol daje oba slobodna bacanja što tera Radonjića da traži tajm-aut (78:81). Lojd je imao dva pokušaja za tri, nije pogodio, tražio je faul, sudije se nisu oglasile.

ZVEZDA: Hol 2, Volden 17 (3as), Lojd 8 (3as, 3sk, 3 izg.l), Davidovac 6, Lazić 3 (4sk), Rit 4, Radanov, Dobrić 17 (4sk), Kuridža, Kuzmić 9 (7sk), Noko 12 (5sk), Kolom (2as)

ASVEL: Kaudi 6, Lakomb (6as, 2sk), Diot 14, Fal 4 (5sk, 3as), Nua 12, Hejs, Bako 3, Lajti 5 (3as), Hauard 7 (4sk), Jabusele, Kol 22 (2sk), Strazel 8