Crveno-beli poraženi u Valensiji: Kalinić presudio Zvezdi

21:51 >> 21:56

0

Svaku šansu srpskog tima je odbio bivši igrač srpskog tima

Copyright Promo/Valencia Basket/Miguel Angel Polo

U kombinovanom sastavu, bez Džordana Lojda i Lendrija Noka, sa svim problemima zbog putovanja i onim što se dešavalo Crvena zvezda nije uspela da slavi u gostima.

Valensija je odbranila domaći teren i ostvarila prvi trijumf protiv srpskog tima u Evroligi – 91:71 (27:15, 22:27, 19:15, 23:14).

Najzaslužniji za uspeh „slepih miševa“ bio je Nikola Kalinić koji je na svaki pokušaj povratka crveno-belih imao odgovor i tako raspršio svaku nadu.

Započeo je srpski tim meč veoma loše. U trećem minutu je bilo 7:2 za domaćina, a u osmom ogromnih „+14“ (21:7). Radanov i O’Brajant su to uspeli malo da ublaže (23:15).

Nije to drugo trajalo, Kalinić je pravio velike probleme, domaćin je koristio to što u timu nema Noka da u reketu dolazi do poena. Laberi je uglavnom završavao napade (46:30). Stvari su se promenile kada je Kalinić prvo napravio faul u napadu, pa zbog protesta dobio tehničku grešku i morao je na klupu kao čovek koji je imao sedam od 15 asistencija svog tima. Crveno-beli su to iskoristili. Lazić i O’Brajant su pokrenuli tim trojkama, a na poluvremenu je minus, u odnosu na igru, iznosio svega sedam poena (49:42).

Zvezda je poboljšala igru u drugom delu, pre svega u odbrani i delovalo je da su se u potpunosti vratili u meč u 25. minutu kada je Kolom poenima pod faulom i pogođenim bacanjem smanjio na svega „-5“ (56:51). Međutim, taj nalet je odbio Kalinić, a upravo je nekadašnji igrač tima sa Malog Kalemegdana imao odgovor i na naredna dva naleta (63:54, 64:57).

Nije Radonjićev tim istakao belu zastavicu ni kada su domaćini uvećali prednost (72:57), uspeli su da naprave mini-seriju 5:0 (72:62), ali su stvari postale znatno teže kada je Volden dobio petu ličnu na oko pet minuta pre kraja. Već tada je bilo jasno da je sve gotovo, bez Lojda, sa improvizacijom na poziciji organizatora igre nije bilo šansi da se napravi veliki preokret…

VALENSIJA: Padilja, Puerto 4, Laberi 16, Van Rosom 6 (6as), Tobi 13 (5sk), Kalinić 14 (7as, 4sk), Vives 5, San Emeterio 6, Vilijams 12, Hermanson 4, Sastre 11, Ferando

ZVEZDA: O’Brajant 21 (6 izg.l, 3sk), Hol 2 (4as), Volden 3, Uskoković, Davidovac 5 (4sk), Lazić 6, Rit 2, Radanov 9 (5sk, 2as), Dobrić 6, Kuridža 6 (6sk), Kuzmić, Koom 11 (2sk, 1as, 4 izg.l)