Crveno-belima se osladile ubedjive pobede: Posle Bajerna Olimpijakos deklasirao i Asvel

20:50

0

Olimpijakos uskoro i protiv PAO-a

20211209npOlympiacos3 - Copyright MN Press

Košarkaši Olimpijakosa deklasirali su Asvel na svom terenu. U utakmici 16. kola elitnog kontinentalnog takmičenja rezultat je bio 89:54. Crveno-beli iz Pireja su bili ubedljivi i u prethodnom kolu kada su slavili protiv Bajerna sa 83:60.

Već na poluvremenu domaćin je najavio trijumf, 11. u sezoni. Bilo je 39:21 i posle toga samo je odravana prednost. Tajler Dorsi je ubacio 19 poena, Saša Vezenkov 15, a Kostasa Papanikolau 13.

Gosti iz Francuske su zaustavljeni na samo 54 poena, a po 11 su ubacili Markos Najt i Jusufa Fol. Ipak, najefikasniji je bio Dilan Osetkovski, sa 13 poena.

Nekadašnji igrač Partizana Džejms Gist je ubacio samo dva poena, za skoro 17 minuta na parketu.

U narednim danima, Olimpijakos će imati mečeve protiv Arisa u nacionalnom šampionatu, a kasnije protiv najvećeg rivala, Panatinaikosa u Evroligi. Posle sledi i duel sa CSKA. Asvel će u narednoj rundi Evrolige biti domaćin Fenerbahčea.